Sony prezentuje ofertę PS Plus na maj, która przypadnie do gustu fanom gier o II wojnie światowej

Sony prezentuje ofertę PS Plus na maj, która przypadnie do gustu fanom gier o II wojnie światowej

Sony przedstawiło ofertę PS Plus na maj, która przypadnie do gustu fanom gier o II wojnie światowej nastawionych na wieloosobową rozgrywkę. Chodzi o Battlefielda V, którego akcja przenosi nas na front II wojny światowej, oferując tryb single player z kilkoma różniącymi się od siebie opowieściami. Prezentują one perypetie zupełnie różnych bohaterów i jedną z nich jest Norweżka reprezentująca ruch oporu czy dowódca niemieckiego czołgu. Wojenne opowieści nie wciągają jakoś szczególnie i schematem przypominają poprzednią odsłonę serii. Nie są one też długie i pod tym względem mogą dorównać Call of Duty. Multiplayer oferuje za to szereg atrakcji od klasycznych drużonych pojedynków na ogromnych mapach po battle royala. Warto jednak podkreślić, że EA Dice jakiś czas temu zakończyło wsparcie dla swojej gry, skupiając się na Battlefield 6.

Od 4 maja posiadacze PS Plus będą mogli zagrać m.in. w Battlefielda V.

Do majowego PS Plus trafi ponadto Stranded Deep od studia Beam Team Games. Mamy tu do czynienia z typowym symulatorem przetrwania - na Pacyfiku katastrofie ulega samolot, a jedynym ocalałym jest główny bohater trafiający na wyspę, na której musi przetrwać w niesprzyjających warunkach. Ważną rolę odgrywa eksploracja dostępnego terenu w tym zwiedzanie podwodnego świata w celu zdobywania zapasów. Autorzy stawiają na instynkt grającego, w efekcie interfejs ograniczono do minimum, więc podczas tworzenia przedmiotów należy wykazać się pomysłowością i improwizacją. Na życie bohatera czyhają różni przeciwnicy również rekiny. W międzyczasie musimy dbać o wyżywienie kierowanej przez nas postaci oraz jego zdrowie. Gra nie oferuje pełnoprawnego multiplayera tylko kooperację na podzielonym ekranie lub zabawę solo.

Ostatnią na liście propozycją jest Drive Hard, Die Last od autorów FlatOut 1 i 2 oferującą szalone wyścigi zakończone kraskami, a kluczowy element stanowią tutaj pojazdy produkowane pod koniec ubiegłego wieku. Zadbano o możliwie realistyczny system kolizji oraz narzędzie do modyfikacji samochodów. Gra zawiera także tryb kariery i zmagania sieciowe. Wszystkie wspomniane tytuły będą dostępne w PS Plus od 4 maja 2021 roku.

Lista gier dostępnych w majowym PS Plus:

  • Battlefield V (PS4)
  • Stranded Deep (PS4)
  • Wreckfest: Drive Hard, Die Last (PS5)
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony prezentuje ofertę PS Plus na maj, która przypadnie do gustu fanom gier o II wojnie światowej

 0