Sony przedstawia PlayStation PC. To była tylko kwestia czasu

Sony przedstawia PlayStation PC. To była tylko kwestia czasu

Sony powoli zaczyna zwiększać swoje zaangażowanie w gry na komputery PC. Nie tylko niektóre z największych serii PlayStation trafią na PC w 2022 roku, ale Sony wprowadziło również nową jednostkę wydawniczą specjalnie dla tej platformy, którą nazwano PlayStation PC. 

Ponieważ PlayStation Studios będzie dalej wydawać dotąd ekskluzywne tytuły konsolowe na rynek komputerów PC, Sony zdecydowało, że powinno stworzyć oficjalną markę PlayStation PC. Wcześniej tytuły z kategorii AAA, takie jak Days Gone wchodziły w skład PlayStation Mobile. Opisy niektórych gier na Steam zawierają teraz "PlayStation PC LLC" jako wydawcę. Póki co tylko Days Gone, Helldivers i Everybody's Gone to the Rapture korzystają z nowej marki, jednak możemy spodziewać się, że wkrótce więcej portów przejmie etykietę PlayStation PC.

Sony wprowadza PlayStation PC - markę, która będzie odpowiedzialna za wydawanie gier na PC, zwalniając z tego obowiązku PlayStation Mobile. Oznacza to, że na PC nadciąga więcej portów gier z PlayStation.

Według Corporation Wiki, Sony Interactive Entertainment zarejestrowało PlayStation PC LLC w kwietniu 2021 roku. Przyszłe tytuły, takie jak Uncharted 4 i God of War, zostaną wydane na PC za pośrednictwem właśnie tego nowego wydawcy, a nie przez PlayStation Mobile, które powróci do zajmowania się wyłącznie grami mobilnymi. W ciągu ostatniego roku producent konsoli wydał na Steamie kilka tytułów AAA, w tym Horizon Zero Dawn, Predator: Hunting Grounds oraz Days Gone. Jedna z największych ekskluzywnych gier Sony, God of War, pojawi się na Steamie w styczniu. Firma jest zapowiedziała również przeniesienie Uncharted: Legacy of Thieves Collection na PC w 2022 roku i zasygnalizowała, że ​​nie planuje zwalniania tempa.

"Wciąż jesteśmy na wczesnym etapie planowania na PC. A Horizon Zero Dawn odniosło duży sukces. Bend Studio właśnie wydało pecetową wersję Days Gone 18 maja. A więc to około dwa lata po premierze PS4” – powiedział Herman Hulst, szef PlayStation Studio. "Wydawanie gier na PC nigdy nie nastąpi kosztem zbudowania ekscytującej linii świetnych gier konsolowych", dodał Hulst, podkreslająć, że gry na PC nie będą pojawiać się kosztem graczy konsolowych, którzy pozostaną priorytetem. Wypuszczanie gier na PlayStation na rynek PC to dobry ruch, zwłaszcza w przypadku tytułów, które wyczerpały swój potencjał sprzedażowy na konsolach. W miarę zbliżania się do 2022 roku nie byłoby zaskoczeniem, gdyby kilka starszych ekskluzywnych gier, takich jak The Last of Us czy Gran Turismo Sport, trafiło na Steam pod marką PlayStation PC.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony przedstawia PlayStation PC. To była tylko kwestia czasu

 0