Sony przeprowadzi zmiany w PS Store. Sklep ma być dostosowany do PlayStation 5

Sony przeprowadzi zmiany w PS Store. Sklep ma być dostosowany do PlayStation 5

Premiera PlayStation 5 zbliża się wielkimi krokami, w związku czym Sony przygotowuje całą swoją infrastrukturę pod nową generację. Zmiany obejmą również PS Store w wersjach na komputery osobiste oraz systemy mobilne. Zgodnie z informacją z platformy zniknie wprawdzie opcja kupowania produktów dla posiadaczy PS3, PSP oraz PS Vita, aczkolwiek nadal będą one dostępne do nabycia bezpośrednio z poziomu tych urządzeń. Nowe PlayStation Store obejmie także PS4 w efekcie nie będzie dało się nabyć gier, motywów oraz awatarów na żadnej ze wspomnianych platform. Producent usunie też listę życzeń wraz z zapisanymi na niej propozycjami i nie wiemy, czy takowa pojawi się w nowym wydaniu sklepu. Zakupione gry pozostaną oczywiście na naszych kontach z poziomu konsoli tak samo, jak opcja robienia zakupów.

Sony przeprowadzi w październiku zmiany w PS Store, które mają dostosować sklep pod PlayStation 5.

Zmiany zostaną przeprowadzone w dniach 21-26 października. Sony zaprezentowało ostatnio interfejs konsoli PlayStation 5 i należy przyznać, że mamy tu z ewolucją aniżeli rewolucją względem znanego z czwórki systemu. Najważniejszym punktem jest Centrum Sterowania dające dostęp do niezbędnych funkcji sprzętu, które po wciśnięciu przycisku na kontrolerze wyświetli nam najważniejsze powiadomienia. Do tego Aktywności, które pozwolą przeskoczyć do konkretnego zadania lub odkryć wcześniej pominiętą misję. Co ważne PS Store będzie zintegrowany z systemem, a nie oddzielną aplikacją. Jeżeli chodzi o samą konsolę analitycy przewidują, że osiągnie ona większy sukces od PS4 czy najlepiej sprzedającego się z rodziny konsol japońskiego przedsiębiorstwa PS2.

Norio Imanaka jeden z autorów raportu jest zdania, że Sony zyska na sukcesie PlayStation 4, zaś next-gen zostanie dostrzeżony przez organizatorów imprez e-sportowych. Dzięki temu sprzedaż ma być nie mniejsza niż 200 mln egzemplarzy, a może również przekroczyć 300 milionów. Są to oczywiście śmiałe założenia, ale jak wyjdzie przekonamy się dopiero w przyszłości. Konsola japońskiego giganta będzie wyposażona w ośmiordzeniowy i 16-wątkowy procesor AMD Zen 2 o taktowaniu 3,5 GHz (zmienna częstotliwość), układ graficzny ze zmienną częstotliwością o niestandardowej architekturze AMD RDNA 2 z 36 jednostkami obliczeniowymi działającym na częstotliwościach do 2,23 GHz z 10.28 teraflopami w szczytowej wydajności obliczeniowej. Ponadto urządzenie posiada 16 GB pamięci RAM GDDR6/256-bit z przepustowością 448 GB/s oraz dysk SSD.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony przeprowadzi zmiany w PS Store. Sklep ma być dostosowany do PlayStation 5

 0