Sony stworzyło wirtualne studio produkcyjne z wyświetlaczem o powierzchni 90 metrów kwadratowych

Sony stworzyło wirtualne studio produkcyjne z wyświetlaczem o powierzchni 90 metrów kwadratowych

Firma Sony stworzyła we współpracy z Plateau Virtuel i Studios de France wirtualne studio produkcyjne. Inwestycja powstała we Francji, a dokładniej w Seine-Saint-Denis. W studiu wykorzystano ogromny wyświetlacz Crystal LED B-Series o wymiarach 18 x 5 x 5 metrów. Mówimy zatem o powierzchni 90 metrów kwadratowych. Jakby tego było mało, ekran jest zakrzywiony.

Sony może być dumne ze swojego nowego osiągnięcia. We współpracy z Plateau Virtuel oraz Studios de France, Japończycy stworzyli nowe wirtualne studio produkcyjne o powierzchni 700 metrów kwadratowych. Obiekt znajduje się na północ od Paryża, w Seine-Saint-Denis. Chyba najciekawszym elementem studia jest wręcz gigantyczny wyświetlacz o wymiarach 18 x 5 x 5 metrów, co daje aż 90 metrów kwadratowych powierzchni. To pierwsze tego typu rozwiązanie Sony. Do jego budowy wykorzystano technologię Crystal LED z serii B, dzięki której możliwe jest tworzenie ekranów modułowych. Crystal LED zapewnia także doskonałą jakość obrazu, w tym wysoki współczynnik kontrastu. Ten ogromny ekran składa się z 450 "wyświetlaczy", z których każdy zawiera 8 paneli LED.

Chyba najciekawszym elementem studia jest wręcz gigantyczny wyświetlacz o wymiarach 18 x 5 x 5 metrów, co daje aż 90 metrów kwadratowych powierzchni. Do jego budowy wykorzystano technologię Crystal LED z serii B.

Na dodatek, całość jest zakrzywiona. Pomysł na tak ambitny projekt powstał po wykorzystaniu kamery CineAltaV do kręcenia wydarzenia dla Europejskiej Agencji Kosmicznej, w którym wykorzystano technologię produkcji wirtualnej. Dzięki zastosowaniu wspomnianych kamer CineAltaV oraz ekranu Crystal LED można zapewnić świetną jakość obrazu.

Przeznaczeniem nowo wybudowanego studia jest tworzenie w nim zaawansowanych produkcji filmowych oraz telewizyjnych. Obiekt zostanie otwarty już niebawem, bo 12 lutego. Ponadto, 16 lutego i 30 marca mają odbyć się w nim warsztaty techniczne. Całość musi robić ogromne wrażenie w rzeczywistości. Z pewnością niejeden fan kinematografii chciałby na własne oczy zobaczyć nowy obiekt Sony.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony stworzyło wirtualne studio produkcyjne z wyświetlaczem o powierzchni 90 metrów kwadratowych

 0