Sony szykuje spore zmiany dla posiadaczy PlayStation 4

Sony szykuje spore zmiany dla posiadaczy PlayStation 4

Niegdyś głuche na liczne postulaty swych fanów Sony zaczęło wreszcie dostrzegać potrzebę wprowadzenia dotychczas niedostępnych dla posiadaczy PS4 funkcji.

PlayStation 4 pomimo wielu interesujących tytułów ekskluzywnych jakie oferuje posiada też dla wielu fanów kilka istotnych wad. Kością niezgody pozostaje w tym przypadku coraz modniejszy cross-play umożliwiający wspólną rozgrywkę posiadaczom różnych platform. Idealnym przykładem słuszności tego rozwiązania jest chociażby Fortnite gdzie mogą grać ze sobą zarówno posiadacze PC-tów, jak i Xbox One. Swego czasu Microsoft namawiał Japończyków do połączenia obu platform, lecz bezskutecznie. Jednak najnowsze doniesienia jasno sugerują, że Sony wreszcie zaczęło dostrzegać tę potrzebę i planuje ułatwić wprowadzenie odpowiednich zmian, co oznacza, że do maksymalnie marca przyszłego roku użytkownicy PS4 będą mogli zagrać z kolegami z innych konsol oraz PC.

Posiadacze PlayStation 4 mają niebawem otrzymać nowe funkcje, o które prosili od dość dawna

Sony szykuje spore zmiany dla posiadaczy PlayStation 4

Następną funkcją, o której maniacy PlayStation mogą jedynie pomarzyć, to zmiana nazwy konta. W przypadku Xbox Live można tego dokonać za dodatkową opłatą. Tymczasem wsłuchując się w głos ludu, Sony wprowadzi opcję zmiany PS ID jeszcze do końca bieżącego roku. Nie wiemy, czy wzorem giganta z Redmond trzeba będzie uiścić opłatę, ale ważne, że widać konkretny postęp w tej sprawie. Kolejne innowacje mające nadejść, dotkną usługę PlayStation Now, która polega na graniu poprzez streaming i aktualnie nie oferuje pobierania gier bezpośrednio na dysk. Co ciekawe ma się to zmienić o czym szerzej pisaliśmy niedawno. Jeżeli wszelkie spekulacje znajdą swe pokrycie w rzeczywistości, to popularny producent zyska spory plus w oczach fanów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony szykuje spore zmiany dla posiadaczy PlayStation 4

 0