Sony twierdzi, że PlayStation Portal nie powstał po to, by generować wysokie przychody

Sony twierdzi, że PlayStation Portal nie powstał po to, by generować wysokie przychody

PlayStation Portal zbierane różne opinie. Część graczy nie rozumie w zasadzie, po co Sony stworzyło taki sprzęt, który ich zdaniem ma małe szanse na dobrą sprzedaż, natomiast druga grupa wierzy, że pomoże zwiększyć interakcję z PS5. Producent konsoli jednak wcale nie oczekuje, iż Portal będzie generować wysokie przychody.

Starszy wiceprezes Sony Interactive Entertainment ds. obsługi platform, Hideaki Nishino, powiedział, że PlayStation Portal ma na celu wydłużenie czasu interakcji z PS5 i nie ma być produktem dochodowym. Wiele powiedziano o ograniczonym zastosowaniu portalu PS jako urządzenia do gry zdalnej, ale Sony twierdzi, że właśnie do tego jest przeznaczony. Producent nie ukrywał, że PS Portal przeznaczony jest dla osób, które nie mogą lub nie chcą siedzieć przed ekranem telewizora za każdym razem, gdy zamierzają grać.

Według Sony PlayStation Portal nie powstał po to, aby generować przychody, tylko trafić do konkretnej grupy graczy.

Urządzenie ma umożliwić graczom łączenie się z PS5 w celu grania w gry bez konieczności przebywania w określonym miejscu. Nie jest to rozwiązanie dla każdego i Sony to przyznaje. W rozmowie z japońską witryną AV Watch, Nishino przyznał, że PS Portal zaspokaja bardzo specyficzne potrzeby określonej grupy. „Zamiast zyskiwać, chcemy zwiększyć ilość czasu, jaki możemy grać na PS5. Jeśli możesz grać gdziekolwiek, myślę, że niektórzy ludzie zdecydowanie spędzą więcej czasu na graniu” – powiedział Nishino.

Warto wspomnieć, że PlayStation Portal stał się celem scalperów, którzy wystawiają sprzęt za niebotyczne kwoty. Urządzenie można kupić na aukcjach w serwisie eBay nawet o 65% drożej względem standardowej ceny 199,99 USD w oficjalnej dystrybucji. W tym przypadku przebitka wynosi 329 dolarów amerykańskich i więcej. Nie stanowi to zaskoczenia, bo kiedyś domorośli biznesmeni już dali się we znaki graczom, którzy chcieli kupić PlayStation 5.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony twierdzi, że PlayStation Portal nie powstał po to, by generować wysokie przychody

 0