Sony ujawnia szczegóły headsetu VR dla PS5. Znamy nazwę i część specyfikacji

Sony ujawnia szczegóły headsetu VR dla PS5. Znamy nazwę i część specyfikacji

Na targach CES 2022 Sony ujawniło pewne istotne szczegóły dotyczące swojego nadchodzącego headsetu wirtualnej rzeczywistości nowej generacji, dedykowanego konsoli PlayStation 5. 

Zacznijmy od potwierdzenia nazwy urządzenia, gdzie obyło się bez zaskoczeń, gdyż jest to PlayStation VR2. Nowy headset VR będzie kompatybilny z PS5 i nowymi kontrolerami VR2 Sense. Ponadto pochwalić będzie mógł się rozdzielczością wyświetlania 2000 × 2040 pikseli na oko, polem widzenia 110 stopni, obsługą częstotliwości odświeżania od 90 do 120 Hz i wsparciem dla 4K z HDR.

Na targach CES 2022 Sony ujawniło istotne szczegóły dotyczące swojego nadchodzącego headsetu wirtualnej rzeczywistości nowej generacji, dedykowanego konsoli PlayStation 5. 

Gogle PS VR2 obsługują śledzenie inside-out, co oznacza, że ​​mają wiele wbudowanych kamer do śledzenia ruchów głowy użytkownika i kontrolerów. Sony wprowadziło również nową funkcję sensoryczną urządzenia o nazwie „Informacje zwrotne z headsetu”, która może sprawić, że gry i doświadczenia będą jeszcze bardziej immersyjne. Informacje zwrotne z gogli wirtualnej rzeczywistości wykorzystują wbudowany silnik z wibracjami do symulacji wydarzeń w grze — może na przykład naśladować odczucie podwyższonego tętna postaci, gdy ukrywa się ona przed zagrożeniem lub wrażenie obiektów mijanych w pobliżu głowy użytkownika.

Dźwięk 3D i śledzenie oczu to kilka innych funkcji, które mają zwiększać immersję użytkownika. Headset VR może wykryć ruch naszych oczu, umożliwiając interakcję ze środowiskiem gry tak, jakbyśmy wchodzili w interakcję ze światem rzeczywistym. Jeśli chodzi o kontrolery PS VR2 Sense, będą one miały kluczowe funkcje kontrolerów DualSense, w szczególności dotykowe sprzężenie zwrotne i adaptacyjne spusty. Chociaż Sony jeszcze nie ujawniło dostępności zestawu słuchawkowego, firma ogłosiła, że ​​jedną z pierwszych ekskluzywnych gier dedykowanych tej platformie będzie Horizon Call of the Mountain. Jest to tytuł w uniwersum Horizon, które w przyszłym miesiącu doczeka się drugiej odsłony, czyli Horizon Forbidden West. Jak na razie ujawniono jedynie krótki teaser, który nie zdradza zbyt wiele na temat tej produkcji, ale prezentuje się imponująco. Mamy jednak nadzieję, że będzie to duży tytuł pokroju Half-Life: Alyx, a nie krótkie „doświadczenie”.  

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony ujawnia szczegóły headsetu VR dla PS5. Znamy nazwę i część specyfikacji

 0