Sony wchodzą w rynek elektrycznych aut. Firma prezentuje prototyp SUV-a

Sony wchodzą w rynek elektrycznych aut. Firma prezentuje prototyp SUV-a

Auta elektryczne podbijają świat (tylko w zeszłym roku Tesla sprzedała blisko milion takich samochodów, a stanowiły one również 65% wszystkich sprzedanych nowych aut w Norwegii w 2021 roku), nic więc dziwnego, że firmy technologiczne, które dotychczas nie były kojarzone z branżą motoryzacyjną, także mocno stawiają na ten segment. 

Podczas prezentacji Sony na targach CES 2022, firma pokazała nie tylko Vision-S EV, którego widzieliśmy w zeszłym roku, ale również nowy koncepcyjny SUV o nazwie Vision-S 02. Chyba największą niespodzianką konferencji japońskiego giganta było jednak ujawnienie Sony Mobility, czyli nowej firmy, która skupi się na samochodach elektrycznych. Zadaniem jej pracowników będzie „sprawdzenie możliwości wejścia na rynek pojazdów elektrycznych”. Wygląda więc na to, że choć od kilku lat docierają nas doniesienia o tym, że Apple może wejść na rynek auto elektrycznych, to jednak konkurenci nie zamierzają się oglądać na giganta z Cupertino, wyprzedzając jego ruchy na tym polu. Sony pokazało nam już nawet działający prototyp wypchany po brzegi technologiami firmy, a teraz poszło o krok dalej.

Sony Mobility to nowa firma, która skupi się na samochodach elektrycznych.

Sony opublikowało kilka filmów demonstracyjnych na YouTube, na których przedstawiono oba prototypowe pojazdy elektryczne Vision-S. Niektóre, jak na przykład dwuminutowy film koncepcyjny powyżej, pokazują idealny styl życia, którego te samochody mogą być częścią. Inne prezentują projekt interfejsu użytkownika lub przedstawiają test zdalnej jazdy za pośrednictwem połączenia 5G łączącego Tokio i Niemcy w czasie rzeczywistym.

Nie możemy mieć jeszcze pewności, że zaprezentowane prototypy przekują się w realne produkty, które trafią do salonów samochodowych, ale Sony wyraźnie ma wizję autonomicznej, elektrycznej przyszłości, do której dąży. „Zastanawiamy się nad komercyjną premierą samochodu elektrycznego Sony” — powiedział Kenichiro Yoshida, prezes i dyrektor generalny firmy. To wszystko pokazać ma nam, w jaki sposób „firma zajmująca się kreatywną rozrywką” może „przedefiniować mobilność”.

SUV Sony Vision-S jest obecnie testowany na drogach publicznych. Jak na razie producent nie podaje żadnych szczegółów jego specyfikacji, cen czy daty premiery. Wiele wskazuje jednak na to, że przedsiębiorstwo rzeczywiście chce wprowadzić własne elektryki na rynek w najbliższych latach. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony wchodzą w rynek elektrycznych aut. Firma prezentuje prototyp SUV-a

 0