Sony wprowadza nowy model PlayStation 5. Jakie są zmiany?

Sony wprowadza nowy model PlayStation 5. Jakie są zmiany?

Sony wprowadza do sprzedaży nowe rewizje PlayStation 5, które, chociaż posiadają pewne zmiany i są lżejsze od poprzednich wersji, to raczej nie wnoszą nic znaczącego.

PS5 dostanie nowy model, którego datę premiery przewidziano na 15 września 2022 roku. Do oferty trafi wydanie CFI-1202A z napędem Blu-ray oraz CFI-1202B bez napędu optycznego. Różnicą rzucającą się w oczy względem poprzednich wersji PlayStation 5 jest waga nowych rewizji. PS5 Digital Edition (CFI-1202B) jest o 200 gramów lżejszy i waży 3,4 kg, a więc o 500 gramów mniej niż oryginalna konsola. PS5 z napędem optycznym (CFI-1202A) jest o 300 g lżejsze i waży 3,9 kg, różnica wynosi tu 600 gramów. Urządzenie z napędem waży więc tyle samo co PS5 Digital Edition z 2020 roku.

Sony wprowadza nowy model PS5, który jest chudszy od wcześniejszego wydania.

PS5 nowy model

Mów się również o pewnych zmianach konstrukcyjnych, ale źródło tej wiadomości niestety nie otrzymało jeszcze konsol do testów i nie może powiedzieć czy Sony dokonało jakichś modyfikacji m.in. we wnętrzu sprzętu. Spekuluje się, że zostanie użyty układ AMD w technologii 6 nm FinFET, zamiast obecnej 7 nm. Przypomnijmy, iż w nowych wersjach mających swój debiut w zeszłym roku japoński producent zastosował przebudowany radiator, zmniejszając jego gabaryty. Biorąc pod uwagę fakt, że oba PS5 straciły od chwili wydania 500 i 600 gramów różnice są już dostrzegalne.

Tymczasem Sony zwiększa ceny konsol PlayStation 5. Podwyżki obejmą kluczowe rynki poza amerykańskim, zaś powodem zmiany jest zdaniem firmy galopująca na świecie inflacja. Jednocześnie gigant technologiczny chce poprawić podaż urządzenia, by nie było kłopotów z jego zakupem. W Europie zapłacimy 549,99 euro za edycję z napędem optycznym i 449,99 euro za Digital Edition pozbawioną napędu. Jest to zarazem ostatnia szansa, żeby kupić PS5 po starej cenie. Kupiliście PlayStation 5 lub planujecie taki wydatek w najbliższym czasie?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony wprowadza nowy model PlayStation 5. Jakie są zmiany?

 0