Sony wyłącza przedłużanie PS Plus i wywołuje wściekłość graczy

Sony wyłącza przedłużanie PS Plus i wywołuje wściekłość graczy

Sony wyłączyło przedłużanie PS Plus, co zostało potwierdzone na oficjalnej stronie platformy. Mowa o wydłużeniu aktualnych subskrypcji PlayStation Plus i PS Now według obowiązujących zasad oraz cen. Decyzja producenta PlayStation nie spodobała się graczom, a część z nich jest wręcz wściekła.

Wcześniej informowaliśmy o użytkownikach, którzy raportowali o braku możliwości przedłużenia subskrypcji PS Plus na dotychczasowych zasadach najpierw z wykorzystaniem kart pre-paid, a potem także bezpośrednio w PS Store. Z godziny na godzinę liczba takich przypadków rosła, aż ostatecznie Sony potwierdziło w FAQ na oficjalnej stronie platformy, że na ten moment cofa opcję przedłużenia abonamentu PS Plus i PS Now, z kolei obecni użytkownicy zostaną przeniesieni na najwyższy plan. Jak należało oczekiwać społeczność nie rozumie tej decyzji, niektórzy zarzucają japońskiemu przedsiębiorstwu pazerność, zaś pozostali wpadli we wściekłość, dając upust złościom w internecie.

Sony wyłączyło opcję przedłużania dotychczasowych abonamentów PS Plus, co wywołało zdenerwowanie wśród subskrybentów usługi.

Posiadacze PlayStation Plus z PS5 i PS4 dając upust emocjom w mediach społecznościowych piszą o "oszukiwaniu swoich klientów" czy "głupocie" ze strony Sony. W dalszych wpisach nie zabrakło porównań PS Plus do Xbox Game Pass, z czego ten drugi ma wypadać na tle swego konkurenta lepiej czy nawet rezygnacji z konsoli PlayStation i migracji na Xboxa. Opinie są różne, ale wiele z nich jest nieprzychylnych dla decyzji Japończyków. W komunikacje producent PlayStation przyznał, iż pracuje nad tym, żeby przejście na nową wersję PS Plus było płynne i bezproblemowe dla wszystkich członków. W ramach wspomnianych działań zdecydowano o dezaktywowaniu opcji odnawiania abonamentu do momentu premiery nowej wersji usługi.

Oczywiście jest to decyzja Sony, lecz z drugiej strony wcześniej firma sama zachęcała użytkowników PS Plus do przedłużania subskrypcji i nagła zmiana zdania nie jest dobra dla reputacji giganta technologicznego. Nowe PlayStation Plus zadebiutuje w Europie 22 czerwca. Podstawowy PlayStation Plus Essential kosztuje 9,99 USD i zawiera niemal wszystko to co aktualna oferta usługi. PlayStation Plus Premium wyceniony na 17,99 dolarów daje nam 340 dodatkowych gier, w tym wybrane tytuły na PS3, przesyłane strumieniowo w chmurze.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony wyłącza przedłużanie PS Plus i wywołuje wściekłość graczy

 0