Sony wymusza na deweloperach 2-godzinne dema ich gier

Sony wymusza na deweloperach 2-godzinne dema ich gier

Zbliżająca się premiera nowych wersji subskrypcji PlayStation Plus pozwolić ma Sony na rywalizację z konkurencyjnym Xbox Game Pass. Zupełnie nowe PS Plus wprowadzi jednak zmiany nie tylko dla graczy, ale i deweloperów, którzy też będą musieli się dostosować, co może rodzić pewne problemy.

Anonimowe źródła powiedziały portalowi Game Developer, że studia, które planują wypuścić gry o cenie wyższej niż 34 dolary (ok.150 zł), muszą mieć co najmniej dwugodzinną wersję trial. Sony zamierza włączyć je jako swoiste dema do swojego abonamentu poziomu PlayStation Plus Premium. Deweloperzy posiadający gry spełniające kryteria Sony muszą aktywować okresową wersję próbną przez 12 miesięcy po premierze tytułu.

Studia, które planują wypuścić gry  na PlayStation o cenie wyższej niż 34 dolary (ok.150 zł), muszą mieć co najmniej dwugodzinną wersję trial.

Sony wymusza na deweloperach 2-godzinne dema ich gier

Alternatywnie, twórcy mogą zaprezentować opracowane demo zamiast czasowej wersji pełnej gry, ale podlegają one zatwierdzeniu przez Sony. Wtajemniczeni twierdzą, że zauważyli zmianę dopiero po zalogowaniu się do portalu deweloperskiego Sony. Zasada dotyczy tylko nowych tytułów i starsze gry nie muszą mieć bezpłatnych wersji próbnych, niezależnie od ceny. Oczywiście wszystkie studia mogą nadal udostępniać spersonalizowane wersje demonstracyjne, wersje próbne gier, darmowe weekendy lub inne promocje dla graczy według własnego uznania.

Bezpłatne wersje próbne mogą pomóc w zdobyciu tytułu większej liczbie graczy, którzy mogą nie wiedzieć o grze. Tytuły Triple-A z dziesiątkami godzin treści powinny przynieść wiele korzyści. Jednak mniejsze studia, które chcą uzyskać 35 USD lub więcej za krótsze gry, mogą ucierpieć z powodu nowych zasad Sony. Nie dosyć, że wzrosną ich koszty, ponieważ będą musieli poświęcać czas na opracowywanie takiego dema, to jeszcze część graczy może się nasycić takim dwugodzinnym dostępem do gry, szczególnie jeśli nie jest to większy tytuł napędzany fabułą. 

Przypominamy, że nowa usługa PlayStation Plus będzie dostępna w Polsce już od 22 czerwca. Do dyspozycji użytkowników będą dostępne trzy poziomy subskrypcji: PlayStation Plus Essential, PlayStation Plus Extra i PlayStation Plus Premium.

PlayStation Plus Essential

  • Dostęp do podstawowych funkcji, takich jak wieloosobowa gra online, możliwość pobrania co miesiąc dwóch gier na PS4 i jednej gry na PS5, wyjątkowe zniżki i inne atrakcje.
  • Cena: 1 miesiąc 37,00 PLN | 3 miesiące 100,00 PLN | 12 miesięcy 240,00 PLN

PlayStation Plus Extra

  • Dostęp do katalogu gier z setkami tytułów do pobrania na PS4 i PS5.
  • Cena: 1 miesiąc 58,00 PLN | 3 miesiące 165,00 PLN | 12 miesięcy 400,00 PLN

PlayStation Plus Premium

  • Dostęp do ograniczonych czasowo wersji próbnych gier, gier PlayStation z katalogu klasyki i transmisji strumieniowej w chmurze, która umożliwia grę w setki tytułów z każdego katalogu, nie czekając na ich pobranie.
  • Cena: 1 miesiąc 70,00 PLN | 3 miesiące 200,00 PLN | 12 miesięcy 480,00 PLN

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony wymusza na deweloperach 2-godzinne dema ich gier

 0