Sony wynajęło pięć Boeingów 747, żeby dostarczyć tysiące PlayStation 5 do Europy na Gwiazdkę

Sony wynajęło pięć Boeingów 747, żeby dostarczyć tysiące PlayStation 5 do Europy na Gwiazdkę

Sytuacja na rynku elektroniki nie jest zbyt optymistyczna. Braki w podzespołach powodują windowanie cen, co niekorzystnie odbija się na portfelach klientów. Sony chce jednak nieco poprawić sytuację sklepową z konsolą PlayStation 5 i przygotowało specjalny transport.

Premiera PlayStation 5 miała miejsce rok temu, a konsola wciąż jest trudna do kupienia w rozsądnych pieniądzach. Sony ma jednak świadomość, jak pożądany jest to towar w okresie świątecznym, więc wyczarterowało kilka samolotów Boeing 747 wyłącznie po ty, by dokonać transportu konsol PlayStation 5 do Europy. Każdy samolot będzie przewozić 50 palet z konsolami z Seulu do Londynu. Nie wiadomo jak następnie będzie wyglądać dystrybucja sprzętu.

Sony chce dostarczyć tysiące konsol PlayStation 5 do Europy jeszcze przed Gwiazdką. Wynajęło w tym celu 5 samolotów Boeing 747, a każdy przewiezie 50 3-metrowych palet.

Pierwsze trzy samoloty wylądowały w Wielkiej Brytanii. Trzeci  lot cargo przybył wczoraj na Heathrow lotem KE9503 z Seulu. Pierwotnie wystartował z Tianjin w północno-zachodnich Chinach. Boeing 747 Korean Air Cargo wylądował o godzinie 14:30 w Londynie, z prawie 50 paletami wypełnionymi konsolami. Do przetransportowania PS5 z lotniska do centrów dystrybucyjnych w Wielkiej Brytanii potrzebnych było dwanaście ciężarówek – w każdej  mieściły się zaledwie cztery z gigantycznych trzymetrowych palet.

Do tej pory Sony wyczarterowało trzy loty, jednak producent planuje kolejne dwa loty w połowie miesiąca, co zwiększy liczbę palet do około 250. Sony podjęło takie kroki, ponieważ wątpliwe jest, aby statki towarowe mogły drogą morską dostarczyć do Europy wystarczającą liczbę konsol PlayStation 5 na Boże Narodzenie.

Sony nie potwierdziło, czy planuje podobne uzupełnienie zapasów na innych rynkach, takich jak Ameryka Północna. Firma nie potwierdziła również ilości konsol, które wylatuje z Seulu w tym miesiącu, ale The Sun nieoficjalnie dowiedział się, że "każdy samolot może przetransportować 100 ton sprzętu na prawie 50 paletach. Oznacza to, że miliony graczy będą się teraz uśmiechać w te Święta Bożego Narodzenia". 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony wynajęło pięć Boeingów 747, żeby dostarczyć tysiące PlayStation 5 do Europy na Gwiazdkę

 0