Sony Xperia 1 to pierwszy smartfon z panelem OLED 4K i kinowymi proporcjami

Sony Xperia 1 to pierwszy smartfon z panelem OLED 4K i kinowymi proporcjami

Zgadnie z zapowiedziami, Sony dziś rano zaprezentowało swój nowy flagowy smartfon Xperia 1, który stanowić ma ewolucję serii XZ Premium. Urządzenie oferuje kilka naprawdę interesujących rozwiązań i pochwalić może się także zastosowaniem kilku technologii jako pierwsze na świecie, a japoński koncern promuje ten telefon jako idealne rozwiązanie dla miłośników oglądania filmów. Głównie z powodu zastosowanego wyświetlacza, który jest pierwszym panelem 4K typu OLED zastosowanym w smartfonie. Co więcej, ekran CinemaWide zawdzięcza swoją nazwę nie tylko kinowym proporcjom 21:9, ale także procesorowi przetwarzania obrazu X1, zapożyczonego z telewizorów Bravia oraz profesjonalnej kalibracji kolorów przeprowadzonej przez producenta. Panel oferuje przy tym rozdzielczość  3840 x 1644 pikseli, która gwarantować ma super ostry obraz (pytanie tylko, czy to nie przesada na tak małym ekranie) oraz wsparcie dla HDR (BT.2020). Warto dodać, że Netflix i Amazon już wspierają treści 21:9 HDR, więc będziemy z miejsca cieszyć się możliwościami Xperii 1, wspieranymi dodatkowo przez dźwięk Dolby Atmos (pierwszy raz w telefonach Sony) generowany przez głośniki stereo.

Sony promuje smartfon Xperia 1 jako idealne rozwiązanie dla miłośników oglądania filmów.

Xperia 1 to jednak nie tylko oglądanie filmów, ale także zaawansowane możliwości fotograficzne, co gwarantować ma potrójny aparat tylny, który składa się z trzech 12 MP sensorów (nie potwierdziły się więc plotki o 52 MP matrycy). Główny posiada obiektyw o świetle f/1.6  z Optical SteadyShot (OIS+EIS) i autofokusem Dual Pixel. Dwie pozostałe jednostki to szerokokątny obiektyw i teleobiektyw pozwalający na podwójny zoom. Co więcej, zastosowano tu technologię śledzenia oczu fotografowanego obiektu (nawet jeśli ten wyjdzie z kadru i do niego powróci, ta nie ma podobno problemu z ponownym uchwyceniem celu). Z kolei aplikacja Cinema Pro pozowali na nagrywanie profesjonalnych filmów w formacie 21:9 w 24 kl./s z profilami kolorów i zaawansowanym zarządzaniem. Znajdziemy tu również redukcję szumów RAW, tryb ekranu Creator czy opcję 10 fotek w serii i wiele więcej. Do selfie posłuży zaś 8 MP kamerka przednia.

Sony Xperia 1 to pierwszy smartfon z panelem OLED 4K i kinowymi proporcjami

Jeśli zaś chodzi o pozostałą specyfikację, to ta prezentuje się jak na flagowca z 2019 roku przystało, co oznacza zastosowanie procesora Snapdragon 855 i 6 GB pamięci RAM. Dostępne konfiguracje pamięci wewnętrznej to 64 GB i 128 GB, ale w obu przypadkach możemy ratować się kartą pamięci microSD do 512 GB. Sony, zgodnie z najnowszymi trendami, oferuje także tryb dla graczy - Game Enhancer, który optymalizuje wydajność do poziomu naładowania baterii i pozwala na nagrywanie rozgrywki, a nawet naszego komentarza do niej (za pomocą przedniej kamerki). Co więcej, jeśli mamy z czymś problem, znajdzie na YouTube pomocny film prezentujący jak przejść dany fragment. Za czas pracy urządzenia odpowiada akumulator o pojemności 3330 mAh z autorskim systemem Battery Care (wolniejsze ładowanie w nocy) i trybem Smart Stamina. Poza tym, telefon jest wodoodporny (IP68) i z przodu oraz z tyłu zastosowano szkło Gorilla Glass 6 (pozostała część obudowy jest metalowa). Czytnik linii papilarnych tym razem zintegrowano z przyciskiem Power na boku i Sony stosowało już takie rozwiązanie w przeszłości. Sony Xperia 1 trafi do sprzedaży późną wiosną, a ceny i dokładana data premiery nie zostały jeszcze ujawnione.

Sony Xperia 1 to pierwszy smartfon z panelem OLED 4K i kinowymi proporcjami

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony Xperia 1 to pierwszy smartfon z panelem OLED 4K i kinowymi proporcjami

 0