Sony Xperia 5 II na renderze. To może być najmniejszy smartfon z 5G na rynku

Sony Xperia 5 II na renderze. To może być najmniejszy smartfon z 5G na rynku

Zdaje się, że Sony planuje wkrótce zaprezentować nowy high-endowy smartfon, a tak przynajmniej wynika z najnowszego przecieku, którego źródłem jest Evan Blass (znany na Twitterze jako @evleaks), który uznawany jest za bardzo wiarygodne źródło informacji z rynku mobilnego. Dziennikarz ujawnił w sieci render prasowy modelu Xperia 5 II, który w gruncie rzeczy jest pomniejszoną wersją Xperii 1 II, czego można było się spodziewać. Nie oznacza to jednak, że nie uświadczymy tu żadnych różnić. Xperia 5 II może okazać się też bardzo kuszącą propozycją dla osób poszukujących mniejszego telefonu klasy flagowca, ponieważ trzeba przyznać, że obecnie trudno o high-endowy smartfon w rozmiarze poniżej 6 cali, szczególnie jeśli mówimy o androidowych urządzeniach (trend jest raczej odwrotny i coraz więcej modeli posiada ekrany bliższe 7 cali).    

Evan Blassujawnił w sieci render prasowy modelu Xperia 5 II, który w gruncie rzeczy jest pomniejszoną wersją Xperii 1 II.

Sony Xperia 5 II na renderze. To moze być najmmniejszy smartfon z 5G na rynku

Jak widać na grafice, tylny aparat Xperii 5 II wciąż oznaczony jest logiem ZEISS T*, ale wygląda na to, że w tym przypadku pozbyto się sensora głębi 3D ToF, który w większym flagowcu, Xperia 1 II, umieszczony był właśnie pod logiem ZEISSa. Poza tym, spodziewać możemy się jednak bardzo zbliżonych możliwości fotograficznych obu urządzeń. Cieszy także obecność przycisku spustu migawki na prawym boku telefonu i obecnie chyba już tylko Sony oferuje takie rozwiązanie w swoich smartfonach. Jeśli przyjrzycie się dokładnie, to dostrzeżecie tu jeszcze jeden, dodatkowy przycisk. Takowy znajdował się na pierwszej Xperii 5, gdzie był potrzebny, ponieważ umieszczony na boku czytnik linii papilarnych nie mógł robić jednocześnie jako przycisk Power. Problem ten rozwiązano już w serii Mark II czy nawet w Xperia 10 II, która jest modelem ze średniej półki. Tym samym nie wiemy, do czego służyć będzie ten dodatkowy przycisk w Xperii 5 II.

Część osób na pewno jednak ucieszy się w powrotu złącza słuchawkowego minijack (3,5 mm), którego zabrakło ostatnim razem w poprzedniku. Ten widoczny jest na renderze na górnej krawędzi urządzenia. Niestety, Blass nie zdradza rozmiaru ekranu smartfona. Poprzednik posiadał ekran o przekątnej 6,1 cala, który był jednak nieco za duży jak na serię Compact. Tym razem nieoficjalne doniesienia sugerują, że Sony postawiło na panel w przedziale 5,6-5,8 cala, co oznaczać może, że Xperia 5 II będzie najmniejszym smartfonem na rynku ze wsparciem dla łączności 5G. Nie jest to potwierdzona informacja, ale zapewne nie przyjdzie nam długo czekać na oficjalną zapowiedź tego produktu. Xperia 5 ujawniona została na targach IFA 2019, a że historia lubi się powtarzać, następca może być zaprezentowany na tegorocznej edycji IFA, która rusza 3 września w formie online.         

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony Xperia 5 II na renderze. To może być najmniejszy smartfon z 5G na rynku

 0