Sony zapowiada PlayStation VR 2 dla PS5

Sony zapowiada PlayStation VR 2 dla PS5

Sony zapowiedziało gogle nowej generacji dla PS5. PlayStation VR 2 zaoferuje poprawione pole widzenia, wyświetlacze o wyższej rozdzielczości, czy lepszy system śledzenia ruchu. Z udostępnionej na blogu firmy notatki wynika, że zestaw będzie potężniejszy od poprzednika i wykorzysta potencjał drzemiący w PlayStation 5, dzięki czemu gracze bardziej zanurzą się w wirtualnym świecie gry. Dojdą do tego również nowe kontrolery przejmujące część rozwiązań obecnych w DualSense. Całość podłączymy do konsoli przy pomocy jednego kabla. Producent skupia się też na poprawie ergonomii gogli tak, aby były one lepsze w użytkowaniu. Hideaki Nishino z Sony przyznał, że podczas tworzenia PS VR 2 wykorzystują doświadczenie, którego nabrali przy wcześniejszym sprzęcie.

Gogle PlayStation VR nie zadebiutują w tym roku, ale Sony potwierdziło, że trwają prace nad nową generacją.

Sony zapowiada PlayStation VR 2 dla PS5

Prace jednak trwają, co oznacza, że gogle nie zadebiutują w 2021 roku, a w późniejszym czasie i tutaj niestety nie zdradzono przybliżonego nawet terminu. Oby jednak na urządzenie nie trzeba było czekać zbyt długo. Zagadką pozostaje również specyfikacja techniczna czy wygląd sprzętu. Oryginalny zestaw wirtualnej rzeczywistości od Sony zadebiutował ponad cztery lata temu, zaś technologia poszła do przodu i gogle potrzebują godnego następcy. Na razie jednak gracze muszą zadowolić się pierwszą generacją współpracującą z PlayStation 5. Producent zapewnia też, że PS VR ma przed sobą długą drogą do przebycia więc oznacza to, że nie zostanie uśmiercone.

Dane za okres od 1 listopada 2017 roku do 31 grudnia 2019 roku podane przez Japończyków na targach CES 2020 wskazywały na sprzedaż wynoszącą przeszło 5 milionów egzemplarzy. Czyniło to urządzenie Sony najlepiej sprzedającymi się goglami wirtualnej rzeczywistości w historii. Teraz te statystyki są pewnie jeszcze lepsze. Miejmy nadzieję, że nie będzie problemów z dostępnością PS VR 2 tak jak ma to miejsce w przypadku samego PlayStation 5. Ostatnio uporać się z grupą scalperów, którzy dokładają cegiełkę do tej sytuacji, postanowili internauci z Indii zgłaszający aukcje z zawyżonymi cenami konsoli.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony zapowiada PlayStation VR 2 dla PS5

 0