Sony zawyżało ceny gier w PS Store? Firma mierzy się z pozwem konsumentów

Sony zawyżało ceny gier w PS Store? Firma mierzy się z pozwem konsumentów

Sony zawyżało ceny gier w PS Store? Z takim oskarżeniem mierzy się producent PlayStation w związku z pozwem zbiorowym, który trafi do sądu. Klienci domagają się wielomiliardowego odszkodowania.

Pozew został złożony w sierpniu 2022 roku przez obrońcę praw konsumentów Alexa Neilla w imieniu 8,9 miliona klientów PlayStation. Chodzi o zarzut jakoby japońska firma sztucznie zawyżała ceny gier sprzedawanych na swojej platformie PS Store i tym samym wykorzystywało dominującą pozycję na rynku. Sony ma wykorzystywać swój niemal monopol na sprzedaż gier cyfrowych i treści dodatkowych do konsol PlayStation, aby egzekwować surowe warunki od twórców oraz wydawców gier.

Do sądu trafi pozew przeciwko Sony, któremu zarzucono zawyżanie cen na produkty sprzedawane w PS Store.

Sony zawyżało ceny gier w PS Store? Firma mierzy się z pozwem konsumentów

Zgodnie z pozwem warunki te umożliwiają firmie dyktowanie cen treści cyfrowych i pobieranie 30% prowizji od każdego zakupu, co „skutkuje nadmiernymi i nieuczciwymi cenami dla konsumentów”, „nieproporcjonalnymi w stosunku do kosztów Sony świadczenia tych usług swoim klientom”. Sony argumentuje, iż sprawa była „wadliwa od początku do końca”.

Jednak we wtorek brytyjski Trybunał Apelacyjny ds. Konkurencji udzielił przedstawicielowi powodów zgody na skierowanie sprawy do sądu w związku z roszczeniem przeciwko japońskiej firmie.

„To pierwszy krok w kierunku zapewnienia, że konsumenci odzyskają to, co im się należy w wyniku złamania prawa przez firmę Sony. Lojalność graczy PlayStation została wykorzystana przez Sony, które od lat nalicza im wygórowane ceny” – uważa Neill. Sony staje więc przed wizją zapłacenia poszkodowanym aż 5 miliardów dolarów odszkodowania.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony zawyżało ceny gier w PS Store? Firma mierzy się z pozwem konsumentów

 0