Spider-Man: Miles Morales na PS5 w 4K i 30 lub 60 klatkach na sekundę

Spider-Man: Miles Morales na PS5 w 4K i 30 lub 60 klatkach na sekundę

Za miesiąc i kilka dni pierwsi gracze w Polsce dostaną w swoje ręce PlayStation 5, a wraz z konsolą kilka startowych gier, które zostały na nią przygotowane. Wśród tych tytułów znajdzie się między innymi Spider-Man: Miles Morales, czyli coś w rodzaju kontynuacji pierwszego Spdier-Mana, ale trochę z mniejszym rozmachem. Pomimo zbliżającej się premiery wciąż niewiele wiemy na temat przygód Milesa Moralesa. Na szczęście to się właśnie zmieniło, bo serwisy Game Informer opublikował sporo nowych informacji, w tym te dotyczące rozdzielczości, liczby wyświetlanych klatek na sekundę czy też techniki śledzenia promieni. Niestety, najwyraźniej moc obliczeniowa PlayStation 5 nie pozwoli na granie w pełnym 4K Ultra HD z płynnością 60 klatek na sekundę.

Poznaliśmy szczegóły gry Spider-Man: Miles Morales, w tym rozdzielczość, płynność rozgrywki czy też kwestię obsługi ray tracingu.

Z artykułu dowiedzieliśmy się, że jeśli zdecydujemy się na tryb Performance, to gra będzie działać w 60 klatkach na sekundę i 4K Ultra HD, ale rozdzielczość będzie dynamiczne skalowana w zależności od sceny. Oznacza to, że nie przez cały czas będzie to natywne 3840 x 2160 pikseli. Jeśli liczymy na pełne 4K, to konieczne będzie włącznie trybu Fidelity, ale wtedy płynność spadnie do 30 klatek na sekundę, co dla wielu osób może być nieakceptowalne. Z drugiej strony w trybie Fidelity uruchomiona zostanie również technika śledzenia promieni (ray tracing), która powinna poprawić ogóle wrażenia graficzne. Jeśli chodzi o czasy ładowania, to te podobno mają praktycznie nie istnieć. Wyjątek stanowi szybkie przemieszczanie się między lokacjami, kiedy to czas ładowania ma trwać tyle, co mrugnięcie powiekami.

Sporo dowiedzieliśmy się również na temat fabuły. Cała historia będzie działa się rok po wydarzeniach z pierwszego Spider-Mana na PlayStation 4. Peter Parker pojawi się w grze i jego historia również w jakiś sposób zostanie posunięta do przodu, ale finalnie będzie pełnił tylko rolę mentora dla młodszego Pajęczaka. Miles Morales będzie jedyną grywalną postacią. W trakcie rozgrywki zmierzymy się między innymi z Rihno oraz Tinkererem. W sumie w grze pojawi się kilku złoczyńców, ale będzie ich mniej niż w jedynce. Wrócą również różnego rodzaju wyzwania, ale nie wszystkie, jak chociażby puzzle, które rozwiązywaliśmy między innymi w laboratorium Dr Octaviusa. Nie zabraknie też strojów, w tym zrobionego ręcznie przez Milesa czy też wyglądającego jak pidżama. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Spider-Man: Miles Morales na PS5 w 4K i 30 lub 60 klatkach na sekundę

 0