Square Enix: Nintendo Switch jest dla nas ważniejsze niż Project Scorpio

Square Enix: Nintendo Switch jest dla nas ważniejsze niż Project Scorpio

Square Enix to jeden z największych i najprężniej funkcjonujących japońskich wydawców gier wideo. Niedawno firma wypowiadała się na temat swojej strategii wydawniczej na rok 2017, a plany azjatyckiego giganta mogą okazać się dosyć zaskakujące.

Square Enix to jedna z najmocniej zadeklarowanych firm trzecich, która wyraziła chęć wspierania najnowszej, hybrydowej konsoli Nintendo - Switch. Prezes firmy Yosuke Matsuda udzielił ostatnio wywiadu dziennikowi finansowemu Nikkei Shinbun. Matsuda postrzega mnogość dostępnych na rynku platform za coś pozytywnego i właśnie z tego powodu życzy sukcesu Switch. Ponadto szef japońskiej korporacji pragnie aby na sprzęt Nintendo trafiło więcej portów uprzednio wydanych gier Square Enix. Do tej pory na Switch ukazały się trzy produkcje Japończyków - I Am Setsuna oraz kompilacja Dragon Quest Heroes I-II, a kilka innych jest w przygotowaniu. Są to tytuły nastawione na tamtejszy rynek, który zdominowany jest przez gatunek JRPG oraz mobilne platformy, a więc decyzja japońskiego wydawcy o wspieraniu Switch nie jest w żaden sposób zaskakująca.

Łącznie ukazały się już cztery tytuły Square Enix na Switch, a są kolejne trzy są obecnie opracowywane.

Matsuda zapytany o to, czy platformy takie jak Google Tango, Windows 10 czy Project Scorpio będą traktowane priorytetowo, odrzekł, że ważniejszy dla firmy jest Nintendo Switch. Niekoniecznie znaczy to jednak, że nowa konsola Microsoftu będzie bez znaczenia dla Square Enix. Reżyser Final Fantasy XV Hajime Tabata entuzjastycznie wypowiadał się o Scorpio a w lutym wspominał, że jego ekipa rozważa opracowanie specjalnej wersji wykorzystującej pełną moc nowej edycji Xbox One. Jednocześnie Tabata ujawnił, że Square Enix nie planuje portu FF XV na Switch. Zatem pomimo kontrowersyjnych wypowiedzi prezesa Matsudy, firma pragnie po prostu wykorzystać w pełni potencjał konsoli Nintendo na spenetrowanie japońskiego rynku dostarczając większej liczby spersonalizowanych pod regionalne potrzeby tytułów, a jednocześnie nie zaniedbując produkcji AAA dla zachodniego odbiorcy. Z drugiej strony, może to jednak doprowadzić do jeszcze większego odgrodzenia Xboksa One od japońskich produkcji. Dla przypomnienia, wydana przez Square Enix gra Nier: Automata nie ukazała się na konsoli giganta z Redmond. Taki proceder może się powtarzać coraz częściej…

Pokaż / Dodaj komentarze do: Square Enix: Nintendo Switch jest dla nas ważniejsze niż Project Scorpio

 0