Stacjonarne APU Ryzen 7 4700G przyłapane w benchmarku. 8 rdzeni i 16 wątków

Stacjonarne APU Ryzen 7 4700G przyłapane w benchmarku. 8 rdzeni i 16 wątków

Desktopowe APU Ryzen 7 4700G z rodziny procesorów znanej jako Renoir pojawiło się w bazie danych benchmarku AOTS, dzięki czemu mamy okazję przyjrzeć się jego specyfikacji. Zdaje się też, że kilka dni temu ten sam układ pojawił się w bazie danych UserBenchmark, choć wtedy nie została ujawniona jego nazwa. Zacznijmy od tego, że, podobnie jak poprzednicy, Renoir będzie kompatybilne z podstawką AM4. Ryzen 7 4700G oferować będzie 8-rdzeniowe i 16-wątkowe CPU. Układ przetestowany został na platformie z kartą graficzną AMD Radeon RX 5700 XT i ciężko wyciągnąć cokolwiek na temat jego wydajności, ponieważ AOTS to benchmark koncentrujący się głównie na osiągach graficznych i brakuje tu danych na temat  CPU. Nie wiemy też jaką płytę główną tu zastosowano, ale APU towarzyszyło 16 GB pamięci RAM DDR4.    

Desktopowe APU Ryzen 7 4700G z rodziny procesorów znanej jako Renoir pojawiło się w bazie danych benchmarku AOTS.

Popularny w naszym środowisku użytkowników Twittera niejaki Rogame, który opublikował ten wpis z AOTS, uważa, że Ryzen 7 4700G najpewniej posiadać będzie to samo zintegrowano GPU Vega co mobilny Ryzen 9 4900HS, czyli jednostkę z 8 blokami CU i taktowaniem na poziomie 1750 MHz. Z racji tego, że desktopowe APU posiadać będą wyższe TDP, spodziewać można się jednak, iż lepiej będzie utrzymywać przez dłuższy czas szczytowe częstotliwości taktowania, zarówno po stronie CPU, jak i GPU, co w rezultacie powinno przełożyć się na wyższą wydajność. Niestety benchmark nie zdradził prędkości Ryzena 7 4700G, ale wcześniejsze przecieki bazujące na próbce inżynieryjnej wspominały o 3 GHz bazowego taktowania i 4 GHz w trybie Boost, więc spodziewać można się, że finalny produkt będzie szybszy.    

Oczywiście, desktopowe APU Renoir wyposażone są w 7 nm CPU Zen 2. W porównaniu do poprzedników spodziewamy się, że nowe układy podwoją liczbę rdzeni i wątków, jednocześnie zwiększając prędkości i efektywność energetyczną. Z racji tego, że będą one bazować na monolitycznej budowie, ta ostatnia kwestia wypadać powinna nieco lepiej niż w przypadku desktopowych procesorów Ryzen 3000, które również oparte są o architekturę Zen 2. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że możemy spodziewać się premiery układów APU z serii Ryzen 4000 dla komputerów stacjonarnych w lipcu tego roku. Te mają być w pełni kompatybilne z budżetowymi płytami głównymi z serii B550 i A520.  

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Stacjonarne APU Ryzen 7 4700G przyłapane w benchmarku. 8 rdzeni i 16 wątków

 0