STALKER 2: Heart of Chornobyl - znajmowe twarze na nowym zwiastunie gry. Premiera coraz bliżej

STALKER 2: Heart of Chornobyl - znajmowe twarze na nowym zwiastunie gry. Premiera coraz bliżej

Premiera STALKER 2: Heart of Chornobyl zbliża się coraz większymi krokami i podczas PC Gaming Show deweloper GSC Game World przedstawił nowy fabularny zwiastun gry. 

W trailerze pojawia się znajoma twarz, nie kto inny jak Strider, kluczowa postać z poprzedniej odsłony serii, STALKER: Call of Pripyat. Otrzymujemy także wiele innych wskazówek, że to nie fabularny reboot serii, a gra będzie raczej kontynuować historię z poprzednich odsłon. Oznacza to, że gracze zaznajomieni ze światem STALKERa łatwiej odnajdą się w Heart of Chornobyl. 

Premiera STALKER 2: Heart of Chornobyl zbliża się coraz większymi krokami i właśnie otrzymaliśmy nowy zwiastun gry.

Ponadto reżyser STALKER 2 i dyrektor generalny GSC Game World Jewhen Grygorovych wydał oświadczenie, w którym podziękował PC Gaming Show za uznanie ich gry za najbardziej oczekiwany tytuł na PC. Odniósł się także do sytuacji w rodzinnej Ukrainie, mówiąc, że STALKER 2 jest obecnie „projektem narodowym”, który demonstruje „niezłomnego ducha Ukrainy”.

„Ta gra jest największą i najbardziej złożoną grą w naszym życiu. Od początku było to ambitne zadanie, ale przekształciło się w największe wyzwanie. Ma dla nas ogromne znaczenie i głęboko osobistą więź, stworzoną w najbardziej stresujących warunkach, jakie można sobie wyobrazić, w tym w czasie pandemii, wojny, relokacji, cyberataków, zagrożeń życia i nie tylko. Na Ukrainie wojna nadal trwa. Ci, którzy obecnie walczą na pierwszej linii frontu, w tym pracownicy GSC, to prawdziwi bohaterowie. STALKER 2 był dla nas ważny jeszcze przed wojną, ale teraz jest projektem narodowym, mającym na celu przekazanie światu niezniszczalnego ducha Ukrainy. Dziś świętujemy tutaj nasze zwycięstwo, jednocześnie walcząc o ostateczny triumf naszej ojczyzny w przyszłości”.

Grygorovych stwierdził, że STALKER 2 wszedł w końcową fazę rozwoju. Gra ukaże się na PC i Xbox Series X/S w pierwszym kwartale 2024 roku. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: STALKER 2: Heart of Chornobyl - znajmowe twarze na nowym zwiastunie gry. Premiera coraz bliżej

 0