STALKER 2 - nowy trailer prezentuje silnik gry. Tytuł nie pojawi się na jednej z głównych platform

STALKER 2 - nowy trailer prezentuje silnik gry. Tytuł nie pojawi się na jednej z głównych platform

STALKER to dla wielu graczy (w tym i dla mnie) kultowa wręcz seria gier w klimacie postapokaliptycznym, a oczekiwanie na kolejną odsłonę zdaje się ciągnąć w nieskończoność. Jest to tytuł, którego (proszę nie bijcie) wyczekuję bardziej, niż ostatniego hitu w postaci Cyberpunk 2077. Na szczęście jest już coraz bliżej wydania kolejnej części, a twórcy podsycają niecierpliwość, wydając kolejny materiał filmowy, który tym razem bezpośrednio pokazuje silnik gry. Pierwsza część opowieści z Zony, czyli STALKER Shadow of the Chernobyl, została wydana w 2007 roku, a następnie widzieliśmy uzupełnienie historii w dwóch wydanych później dodatkach, które tak na prawdę mogły być samodzielnymi produkcjami - STALKER: Clear Sky i STALKER STALKER: Call of Pripyat.

STALKER 2 coraz bliżej... Studio opublikowało pierwszy zwiastun prezentujący silnik gry i oznajmiło, że gra nie pojawi się na PlayStation.

Teraz, prawie 13 lat od wydania pierwszego STALKERA, firma jest wreszcie gotowa do zaprezentowania czwartej gry z serii. STALKER 2 pojawi się po wydanym w 2009 roku Call of Prypyat. Firma co prawda mówiła o tytule STALKER 2 jeszcze w 2010 roku, jednak gra została ostatecznie anulowana w 2012 roku. Sześć lat później firma potwierdziła, że ​​prace nad grą zostały wznowione. Gra korzysta z silnika Unreal Engine 4, co ujawnił dyrektor generalny GSC Game World Sergey Galyonkin - co zaskakujące, to on informował również o naprawie ostatnich błędów w Epic Games Launcher. 

Na chwilę obecną wiadomo, że gra z pewnością pojawi się na komputerach oraz konsolach Microsoftu. Nie wiadomo nic o wersji na PlayStation i nie zanosi się, by kiedykolwiek taka się pojawiła. Gra ma oferować grafikę wykorzystującą moc układów nowej generacji, jednak nie wiadomo, czy zostanie tu również wprowadzony raytracing. Studio GSC Game World nie podało niestety żadnej daty premiery, jednak o ile plany się nie zmienią, STALKER 2 pojawi się gdzieś w 2021 roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: STALKER 2 - nowy trailer prezentuje silnik gry. Tytuł nie pojawi się na jednej z głównych platform

 0