Star Wars: Battlefront II drugą grą dostępną w czerwcowym PS Plus

Star Wars: Battlefront II drugą grą dostępną w czerwcowym PS Plus

Sony ujawniło wszystkie gry w ofercie czerwcowego PS Plus. Drugą produkcją, którą subskrybenci usługi przypiszą bezpłatnie do konta zaraz po Call of Duty: WWII jest Star Wars: Battlefront II. Tytuł autorstwa EA Dice zostanie udostępniony 2 czerwca. Gra zadebiutowała w 2017 roku z kolei największą nowością w przypadku dwójki było dodanie pełnoprawnej kampanii fabularnej dla pojedynczego gracza z akcją umieszczoną po zniszczeniu drugiej Gwiazdy Śmierci a rolę głównej bohaterki powierzono Iden Versio pełniącej funkcję dowódczyni Inferno Squad. Do jej zadania należy pomszczenie Imperatora, natomiast w trakcie przygody spotykamy nie tylko nowe postacie, ale także te znane z uniwersum Gwiezdnych wojen m.in. Luke'a Skywalkera czy księżniczkę Leię Organe. Oczywiście motorem napędowym Battlefronta II wciąż jest wariant wieloosobowej rozgrywki, który był rozwijany oraz wspierany przez deweloperów od trzech lat. Co ciekawe jakiś czas temu EA DICE przyznało, że to drugi ich projekt po Battlefield V, którego wsparcie zakończono.

Star Wars: Battlefront II to druga gra zaraz po Call of Duty: WWII, którą abonenci PS Plus przypiszą do swoich kont w czerwcu.

Stało się to po wypuszczeniu aktualizacji The Battle on Scarif, która zdaniem twórców sprawia, że ich projekt jest kompletny. Jeśli chodzi o tryby gry to proponuje ona, chociażby Galaktyczny Szturm, w którym dołączamy do jednego z dwóch 20-osobowych zespołów i odwiedzamy słynne lokacje, Konwój gdzie grupa infiltrująca musi zdobyć drogocenny ładunek, a następnie uciec z nim, odpierając jednocześnie siły wroga. Nie brakuje także opcji kooperacji dla trójki graczy wykonujących postawione przed nimi zadania, gdzie przeciwnikami są postacie kierowane przez sztuczną inteligencję. Warto wspomnieć, że fani gry są rozczarowani faktem porzucenia ich tytułu przez deweloperów w efekcie powstała petycja, w której proszą oni EA DICE o dalszy rozwój Battlefronta II. Co ciekawe nie chodzi o dostarczanie darmowych nowości, ale płatnych dodatków. Petycja zebrała na ten moment 80 tysięcy podpisów ze 150 tysięcy założonych przez pomysłodawców.

Star Wars: Battlefront II drugą grą dostępną w czerwcowym PS Plus Sony robi niespodziankę. Abonenci PS Plus otrzymali Call of Duty: WWII

Szanse powodzenia są raczej nikłe, ponieważ EA DICE pracuje nad Battlefieldem 6, a przy okazji spekuluje się o następnych produkcjach osadzonych w kultowym gwiezdnym uniwersum. Jordan Maison – redaktor Cinelinx poinformował, że ujawnienia nowej gry związanej ze Star Wars należy oczekiwać w nadchodzącym tygodniu a za jej powstanie odpowiada studio Motive. Niestety nie wiemy o niej dosłownie nic, ale prawdopodobnym terminem prezentacji wydaje się 4 czerwca bowiem właśnie wtedy Sony przedstawi tytuły zmierzające na konsolę PlayStation 5, więc coś ze świata Gwiezdnych wojen raczej musi znaleźć się na tej liście.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Star Wars: Battlefront II drugą grą dostępną w czerwcowym PS Plus

 0