Starfield nie działa na niektórych kartach graficznych. Producent gorączkowo pracuje nad poprawką

Starfield nie działa na niektórych kartach graficznych. Producent gorączkowo pracuje nad poprawką

Intel oficjalnie przyznał się do problemów z działaniem kosmicznego RPG Starfield od Bethesdy, który jest jedną z najbardziej oczekiwanych produkcji ostatnich miesięcy, na kartach Arc Alchemist. W wielu przypadkach gra w ogóle się nie uruchamia.

Posiadacze kart Intel Arc nie zagrają w Starfield w ramach wczesnego dostępu.

Firma Intel obiecuje, że aktualizacja sterownika zostanie udostępniona jeszcze przed premierą gry, która przewidziana jest na 6 września. Niestety, to oznacza, że przez pozostały okres wczesnego dostępu do Starfield nie będzie dostępne natychmiastowe wsparcie dla użytkowników kart graficznych Arc. Trudności z uruchomieniem Starfield na kartach graficznych Arc są na tyle poważne, że doprowadzają graczy do prawdziwej furii.

Starfield nie działa na kartach graficznych Intel Arc. Gra albo się w ogóle nie uruchamia, albo po chwili zawiesza. Intel pracuje nad poprawką i obiecuje ją wydać dzień przed premierą.

intel arc

Intel nie przygotował sterowników na potrzeby gry Starfield, w przeciwieństwie do firm Nvidia i AMD, które przeważnie dostarczają gotowe sterowniki w momencie premiery nowych tytułów. Co więcej, według wielu użytkowników, gra Starfield nawet nie uruchamia się na obecnych sterownikach do kart graficznych Arc, a jeśli już się to uda, to gra się zawiesza, co sprawia, że jest ona całkowicie niegrywalna na tych układach graficznych.

Nie wiadomo, czy Intel zaspał lub zaniedbał wypuszczenie sterownika zoptymalizowanego pod kątem Starfield. W Końcu to jedna z najważniejszych premier tego roku. Podejrzewać również można, że firma miała gotowy sterownik, jednak ogromna aktualizacja gry (ważąca aż 15 GB) znacząco namieszała tuż przed samą premierą, powodując konfilkt z aktualizacją sterowników Intela, nad którą potencjalnie pracowali.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Starfield nie działa na niektórych kartach graficznych. Producent gorączkowo pracuje nad poprawką

 0