Steam bez wsparcia dla Windows XP i Vista. Ten sam los czeka Windows 7

Steam bez wsparcia dla Windows XP i Vista. Ten sam los czeka Windows 7

Pomimo że Microsoft już jakiś czas temu oficjalnie wysłał swoje systemy Windows XP i Windows Vista na zasłużoną emeryturę, to są jeszcze osoby, które wciąż z nich korzystają.

Nie da się jednak zatrzymać postępu i większość deweloperów oprogramowania już rozpoczęło przygotowania do porzucenia wsparcia dla tych systemów operacyjnych. Teraz do nich dołącza Valve, jako niemal ostatnia firma, która jeszcze nie postawiła krzyżyka na tych niemal już zabytkach. Valve ogłosiło, że z dniem 1 stycznia 2019 roku klient Steam nie będzie już działał na komputerach pracujących pod kontrolą Windowsa XP lub Vista. Firma dała tym samym sporo czasu użytkownikom, by Ci zdążyli zaktualizować swoje systemy do bardziej współczesnych wersji. Większość oczywiście już to zrobiła, bo według ostatniego badania przeprowadzanego na Steam, użytkownicy korzystający z Windows XP stanowią poniżej 1% wszystkich użytkowników, a Vista w ogóle nie pojawia się w zestawieniu.

Do końca roku Valve wycofa się ze wsparcia dla XP i Visty. Do 2020 roku ten sam los czeka również Windows 7

Steam bez wsparcia dla Windows XP i Vista. Ten sam los czeka Windows 7

Oznacza to, że decyzja Valve nie będzie miała zbyt wielkiego wpływu na graczy, jednakże w pokazie dobrej woli, firma chce dać czas na dostosowanie się do nowych wymogów. Do końca roku użytkownicy Windowsów XP i Vista będą mogli wciąż uruchamiać gry na swoich systemach, nie będą mieli jednak dostępu do najnowszych zmian w systemie, włącznie z najnowszym chatem w stylu Discorda. Valve wyjaśnia, że najnowsze opcje Steam bazują na wbudowanej przeglądarce Chrome. Google zakończyło wsparcie dla XP i Visty kilka late temu. Valve poinformowało zatem, że przyszłe wersje Steam będą zależeć od funkcji i zabezpieczeń, które może zaoferować tylko Windows 7 i nowsze. Warto również zaznaczyć, że wkrótce i Windows 7 zostanie pozbawiony wsparcia - Valve planuje wycofać się z tego systemu w 2020 roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Steam bez wsparcia dla Windows XP i Vista. Ten sam los czeka Windows 7

 0