Steam Deck do kupienia od ręki. Vlave wypuściło też własną stację dokującą

Steam Deck do kupienia od ręki. Vlave wypuściło też własną stację dokującą

Valve ogłosił, że osoby zainteresowane zakupem Steam Deck nie muszą już czekać w kolejce, aby nabyć sprzęt. Jednocześnie długo oczekiwana oficjalna stacja dokująca Steam Deck jest już dostępna i to również bez kolejki rezerwacji.

Valve rozpoczęło swój program rezerwacji w zeszłym roku z opłatą w wysokości 5 USD za dołączenie do kolejki i chociaż handheld na początku tego roku w końcu oficjalnie zadebiutował na rynku, producent pozostawił system rezerwacji z powodu „problemów z łańcuchem dostaw i niedoborów komponentów”. Nie da się ukryć, że takie rozwiązanie budowało też hype na sprzęt, który był trudno dostępny, a przynajmniej nie można było kupić go od ręki. 

Valve ogłosił, że osoby zainteresowane zakupem Steam Deck nie muszą już czekać w kolejce, aby nabyć sprzęt.

Według Valve liczba rezerwacji wciąż rośnie, ale ich praca, mającą na celu zwiększenie wielkości produkcji i rozwiązywanie problemów logistycznych, opłaciła się, co w końcu pozwoliło firmie sprostać ogromnemu zapotrzebowaniu.

Jest to jednak tylko opis obecnej sytuacji rynkowej w określonych regionach. Firma twierdzi, że jeśli tempo zamówień nagle przekroczy możliwości realizacyjne, kolejka rezerwacji zostanie ponownie otwarta, dopóki nie nadrobi zaległości. Spodziewać można się, że tak się stanie, gdy rozpocznie się sezon świąteczny.

Dla tych, którzy chcą rozszerzyć porty Steam Deck czy też podłączyć wiele zewnętrznych wyświetlaczy, Valve przygotowało oficjalną stację dokującą, która jest dostępna w cenie 89,99 USD (479 zł). Ta posiada port USB-C do zasilania, trzy porty USB-A 3.1 Gen1, a także DisplayPort, HDMI i port Gigabit Ethernet.

Nie musicie już czekać w kolejce, by kupić Steam Deck i oficjalną stację dokującą

Firma dodała, że ​​jej prace nad kompatybilnością ze stacją dokującą w systemie SteamOS powinny pomóc innym rozwiązaniom dokowania i hubom lepiej działać również z ich konsolą. Wraz ze wzrostem popularności urządzenia Valve ogłosiło w USA oficjalne centra obsługi, do których można podesłać sprzęt do naprawy.

Zobacz także:

 

Cena Steam Deck w Polsce zaczyna się od 1899 zł za wariant z 64 GB pamięci wewnętrznej eMMC, za 2499 zł otrzymamy wersję z 256 GB dyskiem SSD NVMe, a za 3099 zł model z 512 GB dyskiem SSD NVMe. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Steam Deck do kupienia od ręki. Vlave wypuściło też własną stację dokującą

 0