Steam Deck z obsługą Easy Anti-Cheat

Steam Deck z obsługą Easy Anti-Cheat

Jakiś czas temu pojawiła się informacja jakoby Steam Deck nie zdołał uruchomić większości gier dostępnych na Steam ze względu na obecność oprogramowania SteamOS, a nie przez podzespoły konsoli Valve, które mają być zdolne do odpalenia nawet wymagających produkcji. Jest jednak nadzieja, że na urządzeniu zagramy w więcej tytułów.

Easy Anti-Cheat, czyli system mający zapobiegać oszustwom w grach otrzymał pełne wsparcie dla systemu Linux, co oznacza, że na Steam Deck powinniśmy bez problemu uruchomić takie pozycje jak Apex Legends, Dead by Daylight, War Thunder i Fall Guys. Inne gry korzystające z EAC to chociażby 7 Days to Die, Fall Guys, Black Desert, Hunt: Showdown, Paladins oraz Halo: The Master Chief Collection. Warto wspomnieć, że dotychczas anti-cheat był obsługiwany na Windowsach, jest to więc krok do przodu poczyniony przez Epic Games. Epic Games potwierdził już w komunikacie opublikowanym na blogu, że Easy Anti-Cheat od 23 września działa na Linux i macOS w tym Steam Deck.

Easy Anti-Cheat wspiera macOS i Linua, a to oznacza, że na Steam Deck powinniśmy bez problemu zagrać w gry obsługujące to zabezpieczenie.

Potwierdzono także kompatybilność z Proton oraz Wine wykorzystywanym w SteamOS 3.0. Z drugiej strony konsola nadal nie obsługuje BattlEye, co może oznaczać kłopot dla graczy chcących odpalić na sprzęcie Fortnite lub Rainbow Six Siege. Proton obecnie wspiera bazę 16 tysięcy produkcji z kolei liczba ta stale rośnie. Valve zapewne zamierza ulepszać Protona, aczkolwiek zespół CodeWeavers nie jest bezpośrednio zaangażowany w powstawanie sprzętu.

Z innych ciekawych informacji o Steam Deck warto wspomnieć, że sprzęt pozwoli na przełączanie kont Steam i do każdego z nich będą przechowywane oddzielnie zapisy oraz ustawienia. Konsola posłuży również jako kontroler do komputera, zaś Touchscreen zaproponuje wsparcie dla 10 palców. O urządzeniu Valve pozytywnie wypowiedział się szef marki Xbox, Phil Spencer stwierdzając, że to "najpotężniejsze mobilny sprzęt do grania". Nadzieje są więc ogromne, a czy Steam Deck im sprosta przekonamy się dopiero po premierze.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Steam Deck z obsługą Easy Anti-Cheat

 0