Steam z nowym rekordem. Ponad 25 mln graczy zalogowanych w tym samym czasie

Steam z nowym rekordem. Ponad 25 mln graczy zalogowanych w tym samym czasie

Ubiegły rok był niezwykle udany dla Steam, głównie z uwagi na globalny lockdown związany z pandemią COVID-19, co sprawiło, że wiele osób sięgnęło właśnie po gry na popularnych platformach. Dzięki temu w kwietniu ubiegłego roku ustanowiono rekord graczy jednocześnie zalogowanych na Steam wynoszący przez 24 miliony użytkowników. Ten rok platforma Valve także rozpoczyna od bardzo mocnego uderzenia, ustanawiając w miniony weekend (konkretnie 2 stycznia) nowy rekord. Tego dnia na Steam zalogowanych było jednocześnie 25416720 osób, co tylko pokazuje, że gaming na PC ma się bardzo dobrze i pomimo premiery nowych konsol cieszy się jeszcze większą popularnością (a może właśnie z tego powodu, gdyż sfrustrowani gracze, którzy nie mogą kupić next-genów, sięgają często po pecety). 

2 stycznia na Steam zalogowanych było jednocześnie 25416720 osób, co tylko pokazuje, że gaming na PC ma się bardzo dobrze.

Steam z nowym rekordem. Ponad 25 mln graczy zalogowanych w tym samym czasie

Jeśli chodzi o najpopularniejsze tytuły w tym czasie, to na Steam podium jest dość oczywiście, gdyż znajdują się tu: CS:GO, DOTA 2 i PUBG. Na czwartym miejscu uplasował się zaś Cyberpunk 2077, który mimo kontrowersji cieszy się bardzo dużym wzięciem (szczególnie na PC, gdzie gra wygląda i działa najlepiej), a pierwszą piątkę zamyka nieśmiertelne Grand Theft Auto V. Kolejne miejsca to Rush, Team Fortress 2 i Rainbow Six Siege, a Top 10 zamykają Football Manager 2020 oraz ARK: Survival Evolved. Oczywiście nie wszyscy z tych 25 milionów grali w gry i bardzo duża część użytkowników była po prostu zalogowana do Steam, czatując lub pozostając w bezczynności. Według danych SteamDB tylko 7,5 mln z tych 25 mln aktywnie grało, kiedy bito rekord, co jest standardem.   

Warto też dodać, że Steam przeważnie ustanawia nowe rekordy popularności w grudniu i styczniu, kiedy trwa wielka wyprzedaż w sklepie. W tym roku dołożyły się do tego jeszcze długo wyczekiwana premiera Cyberpunk 2077 oraz globalna pandemia, więc warunki były bardzo sprzyjające. Pytanie jak długo przyjdzie nam czekać na pobicie tego rekordu, gdyż wydaje się, że długo może nie nastąpić taka okazja, ale być może wydarzy się coś niespodziewanego, co sprawi, że pecetowcy będą masowo szturmować Steam i do platformy zaloguje się jednocześnie 26 mln osób.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: Steam z nowym rekordem. Ponad 25 mln graczy zalogowanych w tym samym czasie

 0