Guerrilla Interactive przyznaje, że Horizon Zero Dawn na PC ma problemy i obiecuje wydać poprawkę

Guerrilla Interactive przyznaje, że Horizon Zero Dawn na PC ma problemy i obiecuje wydać poprawkę

Od dnia premiery Horizon Zero Dawn w wersji na komputery PC, w internecie przybywa skarg na błędy w grze i optymalizację. Twórcy nie zamiatają sprawy pod dywan i postanowili odnieść się do zarzutów. Guerrilla Interactive wydało oświadczenie, wktórym stwierdza, że studio jest świadome „awarii i innych problemów technicznych” i sprawdza wszystkie zgłoszenia graczy, traktując je jako „nasz najwyższy priorytet”. Horizon Zero Dawn pierwotnie zostało wydane w 2017 roku i było dostępne wyłącznie na PlayStation 4. Tytuł ten był jednym z lepszych powodów, dla których warto było kupić konsolę Sony. Otwarty i rozbudowany świat, grafika i mechaniczne stwory przypominające dinozaury sprawiły, że gracze PC z zazdrością spoglądali na konsolowców. Ci, którzy nie dali się jednak przyciągnąć do konsoli, mieli nadzieję, że ten konsolowy "exclusive" pojawi się również na PC i w końcu ich życzenie się spełniło. Niestety, wielu graczy donosi, że nie jest to najlepsze przeniesienie gry z PS4 na komputer i pozycja ta jest pełna błędów.

Na Steam pełno jest recenzji narzekających na wydajność gry. Co zastanawiające osobiście nie uświadczyłem żadnych problemów z Zero Down, z tym że mam wersję z Epic Store. Niektórzy podejrzewają nawet, że winne jest Denuvo, które rzekomo jest obecne w wersji na Steam, a nie ma go w grze kupionej w Epic Store.

Głównym problemem gry Horizon Zero Dawn na PC są tzw. crashe. Niektórzy użytkownicy na Steam narzekają, że gra zawiesza się w frustrująco regularnie - podczas rozgrywki, po walkach z bossami, w przerywnikach filmowych itp. Optymalizacja również jest problemem, ponieważ zacinanie się i lagi są nieodłącznym elementem gry. Gracze twierdzą ogólna wydajność kuleje, a nawet najlepiej wyposażony komputer ma problemy z utrzymaniem 60 klatek na sekundę, zwłaszcza w przypadku rozdzielczości powyżej 1080p i maksymalnych ustawień graficznych. Problemy z grą są dość zaskakujące, bo Death Stranding, gra również przeniesiona z PS4 na PC korzysta z tego samego silnika i nie ma żadnych problemów z wydajnością i awariami.

Monitorujemy wszystkie nasze kanały i zdajemy sobie sprawę, że niektórzy gracze mieli awarie i inne problemy techniczne. Pamiętajcie, że rozpatrujemy Wasze zgłoszenia i traktujemy je jako nasz najwyższy priorytet. Dziękujemy tym, którzy poświęcili już czas na zgłoszenie swoich problemów na Steamie, Reddicie lub za pośrednictwem naszej strony internetowej. Jeśli nadal napotykacie awarie, lub błędy, korzystajcie z tych miejsc lub zapoznajcie się z naszymi często zadawanymi pytaniami, jeśli nie jesteście pewni jak postępować. Wasze raporty są i były niezwykle pomocne dla naszych zespołów. Dziękujemy za cierpliwość podczas dalszego sprawdzania problemów; poinformujemy Was wszystkich, gdy tylko będziemy mieli więcej informacji. - napisało Guerrilla Interactive. Wielu graczy stwierdziło, że wstrzyma się z zakupem do czasu wydania poprawki, a ja będę dalej cieszył się bezproblemową rozgrywką (obym nie zapeszył ;)

Pokaż / Dodaj komentarze do: Guerrilla Interactive przyznaje, że Horizon Zero Dawn na PC ma problemy i obiecuje wydać poprawkę

 0