Suicide Squad: Kill the Justice League na zwiastunie. Rocksteady Studios prezentuje najnowszą grę

Suicide Squad: Kill the Justice League na zwiastunie. Rocksteady Studios prezentuje najnowszą grę

Gotham Knights to nie jedyna gra zaprezentowana podczas DC FanDome, a kolejną jest Suicide Squad: Kill the Justice League autorstwa londyńskiego Rocksteady Studios, które do 2015 roku zajmowało się serią Batman: Arkham i ma pewne doświadczenie w uniwersum superbohaterów. W nowym tytule staniemy po drugiej stronie barykady wcielając się w najniebezpieczniejszych złoczyńców zmuszonych do współpracy i mających za zadanie ocalić Ziemię oraz zlikwidować członków Ligi Sprawiedliwości, z kolei akcję historii umieszczono w Metropolis, które nie będzie zamkniętym miastem tylko rozbudowaną bogatą w detale i co najważniejsze otwartą lokacją. Wśród grywalnych postaci nie zabraknie znanych bandziorów w postaci Harley Quinn, Deadshot, Captain Boomerang czy King Shark. Chociaż na zwiastunie mogliśmy obserwować złego Supermana, to najpewniej istnieją mroczne wersje również pozostałych superbohaterów m.in. Batmana, z którymi należy się rozprawić.

Suicide Squad: Kill the Justice League zadebiutuje na komputerach i next genowych konsolach w 2022 roku.

Suicide Squad: Kill the Justice League pozostaje projektem nastawionym na kooperacyjny charakter zabawy dla maksymalnie czterech osób, z czego w przypadku rozgrywki solo nie zabraknie możliwości przełączania się na dostępne postaci. Każdy członek Suicide Squad ma inną broń czy zdolności, przykładowo Harley Quinn używa kija bejsbolowego, King Shark dwóch tasaków zaś Captain Boomerang rzuca bumerangami. Pod względem gameplayu otrzymamy zbliżony schemat do tego znanego z Marvel's Avengers, lecz według samych twórców gra reprezentuje gatunek „action-adventure shooter” i jest całkowicie nową unikalną marką. W Suicide Squad: Kill The Justice League otrzymamy system rozwoju bohaterów umożliwiający ulepszenie zestawu umiejętności oraz wyposażenia. Co ciekawe produkcja ma kontynuować wątki rozpoczęte we wcześniejszych produktach studia serii Batman: Arkham. Pojawią się więc typowe dla tej marki pojedynki okraszone dodatkowo efektownie wyglądającymi strzelaninami.

Suicide Squad: Kill The Justice League trafi na PC, PlayStation 5 w 2022 roku. Warto wspomnieć, że prezentacja tytułu odbywa się w obliczu skandalu związanego z Rocksteady Studios, którego pracowników oskarżono o molestowanie seksualne. Ponad połowa kobiet zatrudnionych w londyńskiej siedzibie Rocksteady Studios dwa lata temu wysłała wspólny list do przełożonych, w którym zarzuca firmie, że ta nie zapobiega molestowaniu seksualnemu. Dokument ujawnia szczegóły dotyczące m.in. obelg w kierunku społeczności transpłciowej i dyskusji na temat płci żeńskiej w „sposób uwłaczający lub z podtekstem seksualnym” prowadzonych przez męską część załogi. Nie brakowało także “niechcianych zalotów, pochylania się nad częściami ciała kobiet i niestosownych komentarzy". Pod listem podpisało się 10 z 16 ówcześnie pracujących kobiet.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Suicide Squad: Kill the Justice League na zwiastunie. Rocksteady Studios prezentuje najnowszą grę

 0