Summer Game Fest 2023 to porażka, bo na scenie nie było żadnej kobiety. Twierdzi The Verge

Summer Game Fest 2023 to porażka, bo na scenie nie było żadnej kobiety. Twierdzi The Verge

Summer Game Fest 2023, a w zasadzie główna część, już za nami. Zapowiedziano całe mnóstwo zarówno mniejszych, jak i większych tytułów i choć święto to skupia się przede wszystkim na grach, amerykański serwis informacyjny The Verge jest kompletnie innego zdania.

 

 

The Verge nie podoba się brak różnorodności

Według dziennikarki portalu The Verge, Ash Parrish, Summer Game Fest 2023 było "porażką", ponieważ dla branży, która zmaga się z różnorodnością, na scenę nie zostały zaproszone żadne kobiety, pomimo tego, że przecież też gry tworzą. Takie wyrażenie obiegło świat i nie trzeba było długo czekać na krytykę ze strony graczy - w tym kobiet.

Według fanów w mediach społecznościowych The Verge skupiło się na tym, na czym skupiać się wówczas nie powinno. "To było wydarzenie gamingowe, w których głównymi bohaterami są gry, a nie ludzie i tym bardziej nie rozumiem takiego podejścia The Verge" - pisze jeden użytkownik. "Różnorodność jest okej, ale na Boga, jakim trzeba być płytkim człowiekiem, żeby dojść po tym wydarzeniu do takich konkluzji. Dla mnie na scenie pojawić się mogły wyłącznie kobiety, a i tak bym tego nie zauważyła, ponieważ moje oczy skierowane były NA GRY, nie prezenterów" - pisze użytkowniczka Twittera.

Nicolas Cage Summer Game Fest

Summer Game Fest, czyli nowe i "nowe-stare" gry

Summer Game Fest po raz pierwszy odbył się w formie na żywo i wygląda na to, że nie pojawiły się żadne problemy natury technicznej. Gracze otrzymali solidną dawkę nowych informacji odnośnie długo wyczekiwanych przez nich tytułów. Gwoździem programu na przykład była druga część gry Final Fantasy VII, czyli Rebirth, ale nie zabrakło takich produkcji, jak Alan Wake 2, Prince of Persia: The Lost Crown, czy głównego konkurenta niedawno wydanego Diablo 4, czyli Path of Exile 2 - choć tutaj gracze otrzymali jedynie krótki fragment rozgrywki, mający raczej zrobić zamieszanie, aniżeli pokazać ogólne mechaniki i możliwości. A co Wy sądzicie o wpisie The Verge? Myślicie, że dziennikarka ma rację, czy może takie wydarzenia powinny w pełni skupiać się po prostu na grach? Piszcie w komentarzach.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Summer Game Fest 2023 to porażka, bo na scenie nie było żadnej kobiety. Twierdzi The Verge

 0