Switch Pro "Aula" to jedynie lekkie odświeżenie obecnej konsoli i nowe funkcje stacji dokującej?

Switch Pro "Aula" to jedynie lekkie odświeżenie obecnej konsoli i nowe funkcje stacji dokującej?

W najnowszej aktualizacji Nintendo Switch podobno znaleziono odniesienia do nowszej, ulepszonej wersji mobilnej konsoli, co wzmocniło podejrzenia, że model "Pro" pojawi się jeszcze w tym roku. SciresM, znany wielu użytkownikom Switcha ze swojej działalności w CFW Atmosphere, podczas sprawdzania plików aktualizacji odkrył, że nowa wersja oprogramowania układowego odnosi się do nowego sprzętu o nazwie kodowej "Aula", który podobno korzysta z  SoC Mariko (Tegra X1+), czyli tego samego chipa, który występuje już obecnie w wersji Nintendo Switch Lite i klasycznej od 2019 roku. Układ ten napędza również NVIDIA Shield TV Pro.  SciresM sugeruje, że SoC będzie oferować wyższe częstotliwości taktowania. Firmware również odnosi się do układu Realtek, który widnieje jako "multimedialny SoC 4K UHD", a jak pamiętamy, wcześniejsze doniesienia twierdziły, że Switch Pro będzie obsługiwał rozdzielczość 4K.

Pojawiły się nowe doniesienia na temat Switch Pro. Ten sam SoC, a 4K wyłącznie w trybie stacjonarnym? Czyżby aktualizacja dotyczyła głównie stacji dokującej? 

Nowy model Aula  ma mieć zdecydowanie lepszy wyświetlacz OLED. SciresM zauważa jednak, że ​​wyświetlacz prawdopodobnie nie ma wcale wyższej rozdzielczości w trybie mobilnym i spekuluje, że układ 4K Realtek może znajdować się w stacji dokującej nowego modelu, oferując rozdzielczość 4K podczas odtwarzania na telewizorze. Nie wiadomo jednak za co dokładnie miałby odpowiadać układ Realteka - może zapewnia dodatkową moc obliczeniową w trybie stacjonarnym, a może będzie jedynie skalerem. Ponadto oprogramowanie ma sugerować "znacznie" lepsze chłodzenie i żywotność baterii Auli. O nowym Switchu spekuluje się od dawna i choć Nintendo zaprzecza, znane sieci sklepów wielokrotnie twierdziły, że Nintendo rzeczywiście pracuje nad mocniejszym wariantem Nintendo Switch.

Według wrześniowych doniesień Bloomberga, Nintendo podobno poprosiło twórców gier o przygotowanie swoich istniejących gier do pracy w rozdzielczości 4K, co miał się odbywać w ramach działań szykujących ofertę dla nowego sprzętu. W zeszłym miesiącu Doug Bowser, prezes Nintendo of America, zaprzeczył jednak całkowicie doniesieniom, że firma planuje szybkie zmiany w cyklu życia Switcha. "W tej chwili, z rozmachem, który mamy, skupimy się na istniejących formach" - powiedział.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Switch Pro "Aula" to jedynie lekkie odświeżenie obecnej konsoli i nowe funkcje stacji dokującej?

 0