Synology prezentuje nowy rejestrator z serii NVR DVA1622

Synology prezentuje nowy rejestrator z serii NVR DVA1622

Firma Synology ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek rejestratora NVR DVA1622, rozszerzając swoją linię sieciowych rejestratorów wizyjnych z technologią głębokiego uczenia dla mniejszych wdrożeń. Producent udostępnił już czterokieszeniowe urządzenie DVA3221, umożliwiając małym i średnim firmom dostęp do rozwiązania nadzorującego opartego na sztucznej inteligencji.

Model DVA1622 pozwala użytkownikom domowym, właścicielom sklepów i innym korzystanie z dwóch jednoczesnych zadań inteligentnej analizy monitorując w tym samym czasie nawet 16 kamer w możliwie najmniejszym urządzeniu. Ale to nie wszystko. W odróżnieniu od swojego większego brata DVA1622 obsługuje wyjście HDMI dla maksymalnie 16 strumieni na jednym ekranie i lokalne sterowanie za pośrednictwem dwóch portów USB, eliminując konieczność monitorowania oraz zarządzania wdrożeniem przez komputer. Zadania analizy wideo z technologią głębokiego uczenia (DVA) mogą pomóc w zwiększeniu bezpieczeństwa poprzez aktywne rozpoznawanie określonych zagrożeń zgodnie z konfiguracją. Mogą one również zmniejszyć wysiłek związany z zabezpieczaniem obiektów poprzez dostarczanie dokładniejszych i przefiltrowanych alarmów, na przykład poprzez powiadamianie użytkowników o przemieszczaniu się tylko osób lub pojazdów.

Synology DVA1622 umożliwia dozór wizyjny oparty na sztucznej inteligencji w domach i małych firmach.

Synology kamera

Analiza z technologią głębokiego uczenia może pomóc zautomatyzować aspekty zarządzania obiektem, takie jak identyfikacja upoważnionych osób lub obliczanie obłożenia. Powinna ponadto pomóc w generowaniu statystyk i innych przydatnych informacji. Otrzymywanie alertów na czas ma kluczowe znaczenie przy zapobieganiu włamaniom. Dzięki jednemu lub dwóm zadaniom DVA właściciele domów mogą przekształcić swój system nadzoru z prostego rejestrowania nagrań monitoringu w aktywne narzędzie wykrywania zagrożeń, który informuje o wykryciu podejrzanych aktywności. Wiele domów ma słabo zabezpieczone ogrody, podjazdy, wiaty i dachy na poziomie parteru, którymi złodziej ma szansę łatwego przedostania się do środka. Ustawienie detekcji ruchu dla otwartych obszarów może jednak prowadzić do wielu fałszywych powiadomień, ponieważ zwierzęta, dostawcy i inne czynniki wywołują alarmy.

Urządzenie DVA1622 obsługuje funkcję wykrywania włamań, która umożliwia prawidłową identyfikację sytuacji oraz kierunku, w których ludzie lub pojazdy przekraczają wstępnie zdefiniowane granice obszarów, takie jak górna krawędź ogrodzenia. Funkcja wykrywania ludzi i pojazdów skanuje obraz z kamer w poszukiwaniu ludzi lub samochodów i wysyła alerty, gdy znajdą się oni na danym obszarze lub pozostaną w nim przez określony czas. Nadzór wideo nie tylko pomaga chronić firmy, ale także pozwala skuteczniej zarządzać obiektami. Funkcje DVA umożliwiają identyfikację osób znajdujących się w pobliżu obiektu, dzięki czemu można upewnić się, że tylko personel wchodzi na obszary o ograniczonym dostępie, limity zajętości nie są przekraczane, a na prywatnych parkingach nie znajdują się nieautoryzowane pojazdy.

Rozpoznawanie twarzy umożliwia firmom tworzenie bazy danych odwiedzających i pracowników oraz automatyczne identyfikowanie gości, którzy wymagają szczególnej uwagi lub niezatrudnionych osób wchodzących do obszarów o ograniczonym dostępie. Liczenie osób można wykorzystać do obliczenia liczby gości, a także całkowitej liczby osób przebywających w budynku. Gdy zbyt wiele osób znajdzie się na określonym obszarze, alerty o przeciążeniach mogą powiadomić o tym pracowników na miejscu. Dzięki funkcji rozpoznawania tablic rejestracyjnych urządzenie DVA1622 może ostrzegać właścicieli, gdy na parkingu znajdą się pojazdy nienależące do członków ani pracowników.

DVA1622 jest wyposażony w system zarządzania sygnałem wizyjnym Surveillance Station 9.0. Za sprawą obsługi ponad 8 300 nowych i starszych modeli kamer, a także większej liczby modeli zgodnych ze standardem ONVIF, migracja z innych rozwiązań jest bardzo prosta. Proste kreatory konfiguracji automatyzują wprowadzanie ustawień, pozwalając szybko przygotować urządzenie do pracy. Aplikacja Surveillance Station oferuje także integrację z modułami we/wy, systemami audio, kontrolerami drzwi i innymi urządzeniami dozorowymi, aby systemy bezpieczeństwa były naprawdę interaktywne, a także z innymi systemami Synology.

Dane z monitoringu są bezpieczne w przypadku awarii dzięki automatycznemu tworzeniu kopii zapasowych na serwerze Synology NAS oraz podwójnemu nagrywaniu, z kamer IP na drugie urządzenie lub do chmury dzięki usłudze C2 Surveillance. Ochrona nagrań wideo przed kradzieżą, włamaniem lub nieautoryzowanym użyciem jest łatwa dzięki szyfrowaniu materiałów i urządzeń, obsłudze protokołów HTTPS i SRTP, nakładaniu znaku wodnego na transmisje na żywo oraz narzędziom uwierzytelniania integralności. Urządzenie DVA1622 jest już dostępne u sprzedawców i partnerów firmy Synology. Dane techniczne sprzętu dostępne są pod tym linkiem.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Synology prezentuje nowy rejestrator z serii NVR DVA1622

 0