Szef NVIDII odwiedził podobno Tajwan. Chodzi o litografię 3 nm oraz anulowanie RTX 4080 12 GB

Szef NVIDII odwiedził podobno Tajwan. Chodzi o litografię 3 nm oraz anulowanie RTX 4080 12 GB

Dyrektor generalny NVIDII, Jensen Huang, odwiedził podobno w ostatnim czasie Tajwan w celu zabezpieczenia zamówień na procesory graficzne wykonane w litografii 3 nm. Jensen Huang miał również zapewnić producentom AiB pełne wsparcie w związku z anulowaniem modelu GeForce RTX 4080 12 GB. NVIDIA obiecała pokrycie kosztów związanych z jego produkcją, które zdążyli już ponieść partnerzy firmy.

Według nowych doniesień, dyrektor generalny NVIDII, Jensen Huang, udał się niedawno do Tajwanu w celu omówienia ważnych spraw z TSMC oraz producentami AiB. Tego typu podróże nie są niczym nowym. Szefowa AMD, Lisa Su, poinformowała niedawno, że również ma plany odwiedzenia TSMC, aby zapewnić zamówienia na wafle krzemowe wykonane w technologii 3nm i 2nm. Jensen Huang miał ponoć zabezpieczyć zamówienia na procesory graficzne nowej generacji w technologii TSMC 3 nm. To bardzo ważne z punktu widzenia firmy, ponieważ wielu innych producentów również będzie chciało wykorzystać najbardziej zaawansowany proces TSMC. Wśród nich jest oczywiście wspomniane już AMD oraz Apple. Podczas swojego pobytu w Tajwanie, CEO NVIDII odwiedził również kilku producentów AiB w celu uzyskania informacji na temat inwentaryzacji wypuszczonych już procesorów graficznych.

Dyrektor generalny NVIDII, Jensen Huang, udał się niedawno do Tajwanu w celu omówienia ważnych spraw z TSMC oraz producentami AiB. Jensen Huang miał ponoć zabezpieczyć zamówienia na procesory graficzne nowej generacji w technologii 3 nm.

NVIDIA GeForce RTX 4090

NVIDIA posiada obecnie nadmiar układów z serii GeForce RTX 3000, które stara się w jakiś sposób wykorzystać. Właśnie dlatego tworzone są takie modele, jak RTX 3060 Ti GDDR6X. Ich sprzedaż pozwoli na oczyszczenie magazynów przed wprowadzeniem pozostałych modeli z rodziny GeForce RTX 4000. Dyrektor generalny NVIDII miał także zapewnić producentom AiB pełne wsparcie w kwestii anulowania RTX 4080 12 GB.

Zieloni obiecali już pokryć większość kosztów związanych z produkcją tego modelu, które ponieśli ich partnerzy. Nie wiemy, czy kolejna generacja kart graficznych GeForce będzie produkowana z wykorzystaniem litografii 3 nm. Niemniej jednak układy bazujące na nowej technologii zobaczymy najwcześniej w 2024 roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Szef NVIDII odwiedził podobno Tajwan. Chodzi o litografię 3 nm oraz anulowanie RTX 4080 12 GB

 0