Szwecja idzie śladem Chin i wzywa do całkowitego zakazu kopania kryptowalut

Szwecja idzie śladem Chin i wzywa do całkowitego zakazu kopania kryptowalut

Nie tylko Chiny są przeciwne kryptowalutom. Do krajów potępiających wydobycie cyfrowych walut dołącza Szwecja, która otwarcie i stanowczo nawołuje do zakazu "górnictwa".

Szwedzki Urząd Nadzoru Finansowego i Agencja Ochrony Środowiska wezwali do zakazu wydobycia kryptowalut ze względu na negatywny wpływ takiej działalności na środowisko. Urzędnicy w oświadczeniu ostro stwierdzają, że "Kryptoaktywa są zagrożeniem dla transformacji klimatycznej – energochłonne wydobycie powinno zostać zakazane". Agencja Ochrony Środowiska skrytykowała również plany górników dotyczące wykorzystania energii odnawialnej.

Z obawy o środowisko szwedzki Urząd Nadzoru Finansowego i Agencja Ochrony Środowiska wzywają do zakazu kopania kryptowalut, również w przypadku korzystania z odnawialnych źródeł energii.

Najpopularniejsza metoda produkcji aktywów kryptograficznych wymaga ogromnych ilości energii elektrycznej i generuje duże emisje CO2. Producenci kryptowalut chętnie korzystają z większej ilości energii odnawialnej i zwiększają swoją obecność w regionie skandynawskim. Szwecja potrzebuje energii odnawialnej, która jest celem producentów kryptowalut, aby zmienić klimat naszych podstawowych usług, a zwiększone wykorzystanie przez górników zagraża naszej zdolności do spełnienia porozumienia paryskiego. Należy zatem zakazać energochłonnego wydobywania kryptowalut - twierdzą Urząd Nadzoru Finansowego i Agencja Ochrony Środowiska ze Szwecji.

Sytuacja stawia górników w dość niekorzystnym położeniu. Dalsze wydobycie z wykorzystaniem tradycyjnych źródeł energii budzi obawy o środowisko. Przejście na alternatywne i odnawialne źródła zablokuje możliwość transformacji w innych obszarach, które będą zmuszone korzystać z nieodnawialnych źródeł. W związku z brakiem rozwiązań urząd proponuje całkowity zakaz kopania kryptowalut.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Szwecja idzie śladem Chin i wzywa do całkowitego zakazu kopania kryptowalut

 0