Szybki koniec NFT. Meta likwiduje wsparcie w Facebooku i Instagramie

Szybki koniec NFT. Meta likwiduje wsparcie w Facebooku i Instagramie

NFT miało być przełomem w cyfrowym świecie, tymczasem zanim technologia ta zdążyła nabrać rozpędu, zdaje się już tracić wsparcie ze strony największych graczy. Jednym z nich jest Meta, które potwierdziło, że „likwiduje” obsługę NFT na Facebooku i Instagramie niecały rok po tym, jak zdecydowała się wprowadzić „cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie” na swojej platformie. 

Zmiana wcześniej obranego kierunku następuje po tym, jak największa platforma społecznościowa zwolniła tysiące pracowników i zamknęła wiele projektów w okresie, który Mark Zuckerberg opisał jako „rok efektywności” dla firmy. „Na razie likwidujemy cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie (NFT), aby skupić się na innych sposobach wspierania twórców, ludzi i firm” — napisał Stephane Kasriel, szef handlu i technologii finansowych Meta w aktualizacji udostępnionej na Twitterze. „Dowiedzieliśmy się mnóstwo rzeczy, które będziemy mogli zastosować w produktach, które nadal tworzymy, aby wspierać twórców, ludzi i firmy w naszych aplikacjach, zarówno dzisiaj, jak i w Metaverse”. Dodał, że zamiast tego firma skupi się na „opcjach monetyzacji dla Reels” i „przesyłaniu płatności w całej Meta”.

Meta potwierdziło, że „likwiduje” obsługę NFT na Facebooku i Instagramie niecały rok po tym, jak zdecydowała się wprowadzić „cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie”.

Szybki koniec NFT. Meta likwiduje wsparcie w Facebooku i Instagramie

Decyzja ta następuje prawie dokładnie rok po tym, jak Zuckerberg pojawił się na scenie SXSW, aby ogłosić, że Instagram pracuje nad obsługą NFT, która zadebiutowała w maju ubiegłego roku. Firma ogłosiła kolejne znaczące rozszerzenie tej funkcji w listopadzie, kiedy ujawniła plany umożliwienia twórcom tworzenia i sprzedawania przedmiotów kolekcjonerskich bezpośrednio na Instagramie.

 

Kasriel nie wyjaśnił, dlaczego Meta zmienia swoje podejście do NFT, które, jak sugerował Zuckerberg wcześniej, miało odgrywać kluczową rolę w planach metaverse firmy. Ale to nie jedyna ambitna inicjatywa, która została porzucona w ciągu ostatniego roku. Meta zamknęła również swój portfel kryptowalutowy Novi, o którym kiedyś mówiono, że będzie wspierać NFT. Firma ograniczyła też projekty ze swoim działem Metaverse, czyli Reality Labs oraz programem, który wypłacał premie twórcom Reels.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Szybki koniec NFT. Meta likwiduje wsparcie w Facebooku i Instagramie

 0