Ta "karta graficzna" trochę kosztuje, a nawet jej nie włączycie. Oto Intel Arc w wersji LEGO

Ta "karta graficzna" trochę kosztuje, a nawet jej nie włączycie. Oto Intel Arc w wersji LEGO

Jeszcze w tym tygodniu, na kanale Discord Intel Insiders Community odbyła się transmisja, w trakcie której pokazano specjalny projekt z kartami Intel Arc oraz klockami LEGO. W audycji udział brał Zach Hill, dyrektor ds. marketingu technologicznego w Arc Graphics. Hill przez ostatnie 6 miesięcy pracował w wolnym czasie nad projektem karty Arc A750 w skali 1:1 z LEGO. Do pracy wykorzystał bogatą bibliotekę klocków w specjalnym oprogramowaniu.

Jeśli zastanawialiście się kiedyś, jak fani klocków LEGO pracujący na co dzień w branży technologicznej spędzaj wolny czas to mamy dla was odpowiedź. W trakcie transmisji na kanale Discord Intel Insiders Community ujawniono projekt z kartami Intel Arc oraz LEGO. Nagranie z audycji dostępne jest obecnie na Twitchu. Prowadzącym był nie kto inny, jak Zach Hill, dyrektor ds. marketingu technologicznego w Arc Graphics i prywatnie wielki pasjonat klocków LEGO. Swój czas wolny przez ostatnie 6 miesięcy spędzał nad specjalnym projektem, w którym połączył swoje życie zawodowe z prywatnym zainteresowaniem. Hill pracował nad stworzeniem modelu karty graficznej Intel Arc A750 w skali 1:1 z klocków LEGO. W tym celu korzystał ze specjalnej biblioteki bogatej w różnego rodzaju klocki.

Swój czas wolny przez ostatnie 6 miesięcy spędzał nad specjalnym projektem, w którym połączył swoje życie zawodowe z prywatnym zainteresowaniem. Hill pracował nad stworzeniem modelu karty graficznej Intel Arc A750 w skali 1:1 z klocków LEGO.

W ramach swojego projektu chce stworzyć model, który będzie jak najlepiej oddawał wygląd prawdziwej karty Arc A750. Jego głównym narzędziem jest BrickLink - Studio, czyli oprogramowanie należące do LEGO, dzięki któremu możliwe jest budowanie obiektów z realnie dostępnych klocków oraz późniejsze renderowanie ich w 3D. Hill twierdzi, że jego dzieło jest obecnie ukończone w 80%. Została więc ostatnia prosta.

Niestety nie wiemy czy Intel podpisze z LEGO odpowiednią umowę, aby dzieło Hilla pojawiło się w sklepach jako realny produkt do kupienia. Z pewnością znalazłoby się grono fanów, którzy bez wahania popędziliby do sklepów. Według szacunków, jeśli ktoś chciałby samodzielnie stworzyć obecną wersję projektu (skończoną w 80%) musiałby wydać na klocki około 120 dolarów amerykańskich lub nawet więcej. To ok. 1/3 ceny prawdziwej, działającej karty Arc A750. Projekt z pewnością wygląda ciekawie i bez wątpienia dał autorowi całą masę zabawy.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ta "karta graficzna" trochę kosztuje, a nawet jej nie włączycie. Oto Intel Arc w wersji LEGO

 0