Ta karta to hit sprzedażowy NVIDII. Najnowsze Radeony i Arc daleko w tyle, nawet razem wzięte...

Ta karta to hit sprzedażowy NVIDII. Najnowsze Radeony i Arc daleko w tyle, nawet razem wzięte...

TechEpiphany udostępnił dane sprzedażowe za ostatni tydzień stycznia w segmencie kart graficznych. NVIDIA pozostawia konkurencję daleko w tyle, a królem sprzedaży jest jeden model.

Jak wynika z udostępnionych informacji, w trzecim tygodniu stycznia NVIDIA sprzedała 545 modeli RTX 4070 Ti. Dane te obejmują wszystkie modele obecne w ofercie znanego niemieckiego detalisty Mindfactory. Tak duża ilość sprzedanych układów znacznie przebija sprzedaż modeli  RTX 4080, jak i RTX 4090, które znalazły odpowiednio 210 i 190 nabywców, ale jest również wyższa niż łączna sprzedaż kart Radeon RX 7900 XTX, RX 7900 XT i Intel Arc A770/A380. Trzeba jednak uczciwie nadmienić, że karty Intela nie robiły tutaj akurat zbyt wielkiej różnicy, bo sprzedano ich aż... 20 sztuk.

RTX 4070 Ti to najlepiej obecnie sprzedający się model NVIDII, znacznie przeganiający konkurencję. Dane co prawda pochodzą tylko z jednego miejsca sprzedaży, jednak pokazują pewne trendy i znów podkreślają, że nikt nie chce kart Arc...

Jeśli chodzi o konkurencyjne układy od AMD, to łącznie sprzedało się ich 500, a konkretnie 300 kart XTX i 200 modeli XT. Pokazuje to, że NVIDIA ma znaczną przewagę, choć RX 7900 XTX, który jest reklamowany jako bezpośredni konkurent 4080, znalazł o 110 nabywców więcej i to pomimo znacznie mniejszej liczby projektów niereferencyjnych.

GeForce RTX 4070 Ti trafił na półki sklepowe w pierwszym tygodniu stycznia i okazał się kartą dość sensownie wycenioną i oferującą osiągi na równi z RTX 3090 Ti w rozdzielczościach 1080p i 1440p. Karta jest nieco wolniejsza od Radeona RX 7900 XT, jednak nadrabia niższą ceną, wyższą wydajnością w RT, a także daje dostęp do takich technologii "zielonych", jak DLSS, Broadcast czy Reflex, co najwyraźniej przekonało graczy. Więcej o RTX 4070 Ti przeczytacie w naszej recenzji: Test GeForce RTX 4070 Ti. AMD ma ogromny problem.

Warto również zauważyć, że bardzo wysokie miejsca zajmują karty GeForce RTX 3060, Radeon RX 6700 XT, GeForce RTX 3060 Ti, które teraz oferują jeszcze lepszy stosunek wydajności do ceny. Co ciekawe, najwydajniejsze karty Ampere i RDNA2 poza RX6800 mają bardzo słabą sprzedaż, a niektórych w ogóle nie ma w zestawieniu, co może oznaczać nadchodzący kres ich żywota - choć znów trzeba wspomnieć, że są to dane z jednego i to dość specyficznego niemieckiego sklepu.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ta karta to hit sprzedażowy NVIDII. Najnowsze Radeony i Arc daleko w tyle, nawet razem wzięte...

 0