Ta klawiatura to komputer z procesorem Intela w środku i jest... biodegradowalna

Ta klawiatura to komputer z procesorem Intela w środku i jest... biodegradowalna

Pewna firma z Londynu postanowiła podbić rynek dość nietypowym produktem. O ile klawiatury, będące jednocześnie całym komputerem, to nie jest nic wyjątkowego, to jeśli dodać do  tego biodegradowalność, to mamy produkt, który przebojem się nie stanie, ale z pewnością wzbudzi ciekawość.

Pentaform, firma odpowiedzialna za projekt, planuje wprowadzić do sprzedaży biodegradowalną klawiaturę z systemem Windows 10.  Sprzęt oprócz dość nietypowych cech ma  wyróżniać się niską ceną - AbacusBasic, bo tak nazywa się ten model, trafi do sklepów w cenie zaledwie 150 USD. Firma  twierdzi, że chce pomóc uboższym ludziom, których nie stać na komputer, łączyć się z internetem.

Biodegradowalna i łatwo naprawialna klawiatura ma być przyjazna środowisku, a jednocześnie stanowić gotowy zestaw PC dla najuboższych. Czy takie rozwiązanie ma szansę na sukces?

Według Pentaform, Abacus to najtańszy komputer na świecie. Sprzęt wygląda jak zwykłą klawiatura biurowa z dołączonym z boku gładzikiem, jednak pod obudową mieści się również czterordzeniowy procesor Intela. Pentaform twierdzi, że Abacus zużywa zaledwie 31 kWh rocznie, mniej więcej tyle samo, co energooszczędna żarówka. Biorąc pod uwagę, że sercem całości jest leciwy już procesor Intel Atom x5-Z8350 z 2016 roku  z zegarem bazowym 1,44 GHz i zegarem boost 1,84 GHz, takie zużycie  energii jest realne, bo SDP (moc znamionowa dla scenariusza użycia) tego układu wynosi zaledwie 2 W. Producent oferuje do 512 GB przestrzeni na dane i maksymalnie 4 GB pamięci RAM, jednak powinno udać się, zmieścić do 8 GB LPDDR3 1866 Mb/s.  "Klawiatura" posiada zestaw portów USB, port Ethernet, wyjścia HDMI i VGA. Obsługuje Wi-Fi oraz Bluetooth. Jeśli chodzi o przestrzeń na dane, to urządzenie wyposażono w moduł eMMC obsługujący karty od 16 GB do 128 GB, oraz μSD, gdzie gniazdo μSD obsługuje do 512 GB. Za zasilanie odpowiada port USB-C.

Producent podkreśla, że częścią tego, co czyni klawiaturę Abacus wyjątkową, jest jej przyjazność dla środowiska. Współzałożyciel Pentaform, Joon Sang Lee, mówi, że Abacus "uważa planetę za jednego z głównych beneficjentów". Zewnętrzna obudowa jest wykonana z biodegradowalnego polimeru, a elementy wewnętrzne są zaprojektowane tak, aby można je było naprawić i/lub poddać recyklingowi.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ta klawiatura to komputer z procesorem Intela w środku i jest... biodegradowalna

 0