Tak może wyglądać składany smartfon od Xiaomi

Tak może wyglądać składany smartfon od Xiaomi

Składane smartfony wykorzystujące elastyczne wyświetlacze stanowić mają w tym roku nowy trend na rynku mobilnym i prototypy tego typu urządzeń zaprezentowali już Samsung oraz chińska firma Royole. Wkrótce do tego grona dołączyć może także Xiaomi, a tak przynajmniej sugeruje najnowszy przeciek w postaci krótkiego wideo opublikowanego przez Evana Blassa (wiarygodny bloger znany lepiej jako Evleaks), które przedstawia nietypowe urządzenie z dużym ekranem, niczym tablet, którego boki może zagiąć na tył, otrzymując poręczniejszy telefon. Co prawda klip zarejestrowany został w ciemnym pomieszczeniu, więc tak naprawdę widzimy jedynie sam ekran, ale ten stanowi najważniejszy element prezentacji i trzeba przyznać, że wygląda to ciekawie i podobna nam się nawet bardziej niż dotychczasowe projekty zaprezentowanych składanych smartfonów. Blass w tym przypadku sam jednak przyznaje, że nie może poświadczyć autentyczności tego filmu czy urządzenia, ale z uzyskanych przez niego informacji wynika, że jego producentem jest Xiaomi. Z tego powodu lepiej podchodzić z dystansem do tego produktu, ale być może targi CES przyniosą jakieś oficjalne zapowiedzi w tym temacie.

Domniemany składany smartfon od Xiaomi został uwieczniony na krótkim filmiku.

Za tym, że rzeczywiście mamy do czynienia z nowym telefonem Xiaomi, przemawia fakt, że już w lipcu zeszłego roku ET News donosiło, że chiński gigant przygotowuje rozkładany smartfon, który trafi na rynek w 2019 roku. Nieco później pojawiły się zaś informacje o tym, że Samsung dostarcza Xiaomi elastyczne wyświetlacze do telefonów, a poza tym Xiaomi znane jest przekraczania pewnych granic w zakresie designu swoich słuchawek, czego najlepszych przykładem jest seria Mi Mix. Jeśli projekt zaprezentowany na wideo okaże się być prawdziwym, to możemy otrzymać kolejny niezwykle interesujący produkt od tej firmy, który wyznaczał będzie standardy dla konkurencji. Spodziewać można się bowiem, że wielu innych producentów także będzie próbowało swoich sił z tego typu składanymi telefonami, o ile oczywiście nie będzie problemów z dostępnością elastycznych ekranów.

Nawet jeśli urządzenie z powyższego nagrania okaże się być autentyczne, wciąż jednak pozostaje wiele niewiadomych. Podstawowym pytaniem wydaje się być, jak drogi będzie tego typu sprzęt, ponieważ na pewno będzie obarczony wysokim podatkiem od nowości. Poza tym zastanawia nas, jak rozwiązana zostanie kwestia robienia zdjęć i czy po zagięciu paneli bocznych nie będą się one mocno rysować w trakcie normalnego użytkowania i odkładania sprzętu. Miejmy nadzieje, że Xiaomi ma to wszystko przemyślane i ich składany smartfon nie okaże się jedynie ciekawostką dla fanów nietypowych gadżetów, ale rzeczywiście będzie praktycznym produktem łączącym funkcjonalność telefonu z tabletem. Trzeba przy tym pamiętać, że ostatnie spadki globalnej sprzedaży na rynku smartfonów podyktowane są pewną stagnacją w tym segmencie i tego typu innowacje mogą tchnąć nieco świeżego powietrza, zachęcając konsumentów do wymiany sprzętu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tak może wyglądać składany smartfon od Xiaomi

 0