Tak wygląda ponoć najsmuklejszy na świecie laptop dla graczy, z Core i9

Tak wygląda ponoć najsmuklejszy na świecie laptop dla graczy, z Core i9

Mało znana w naszym kraju, a dość popularna w Stanach Zjednoczonych firma Origin PC, trudniąca się głównie produkcją gotowych zestawów komputerowych dla graczy, zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży dwóch wyjątkowo smukłych laptopów z 6-rdzeniowym procesorem Intel Core i9-8950HK. Mowa o modelach EON15-S oraz EVO17-S, których grubość wynosi 2,54 cm, a masa całkowita, odpowiednio, 1,54 oraz niespełna 3 kg.

Zgodnie z nazewnictwem, EON15-S to konstrukcja z ekranem IPS 15,6'', który, w zależności od wyboru klienta, może zapewnić rozdzielczość Full HD i odświeżanie 144 Hz, albo 4K i 60 Hz (w obydwu przypadkach z G-SYNC). Laptop ten, obok wspomnianego już procesora, ma także m.in.: grafikę NVIDIA GeForce GTX 1060 6 GB, do 32 GB pamięci DDR4-2666 i maksymalnie dwa nośniki danych typu M.2. Prócz tego na uwagę zasługuje całkowicie, jak zapewnia producent, mechaniczna klawiatura z indywidualnym podświetleniem klawiszy.

Tak wygląda ponoć najsmuklejszy na świecie laptop dla graczy, z Core i9

EVO17-S to z kolei konstrukcja niemalże bliźniacza, tyle tylko, że wyposażona w wyświetlacz 17,3''. Przy czym zwiększenie rozmiarów obudowy pozwoliło producentowi też wymienić grafikę na model NVIDIA GeForce GTX 1070 8 GB, a ponadto dorzucić nieobecną w mniejszym wariancie zatokę na dysk 2,5''.

Tak czy inaczej, patrząc na konkurencje, obie maszyny przedstawiają się dość standardowo: łączność bezprzewodowa Intel Dual Band Wireless AC-9560, programowy korektor dźwięku Sound Blaster, po jednym złączu USB 3.1 typu C czy mDP 1.3. Szokują jednak ich gabaryty, a zwłaszcza waga. Przykładowo, obecnie jednym z najlżejszych wysokowydajnych notebooków jest MSI GS65 Stealth Thin 8RF, ale ten ma "tylko" procesor Core i7-8750H, a i tak jego waga, wraz z akumulatorem, wynosi 1,88 kg. Czy potężny Core i9-8950HK z odblokowanym mnożnikiem nie zagotuje się w tak filigranowej obudowie, ciężko bez stosownych testów stwierdzić, natomiast cała konstrukcja (i jej koncepcja) zdecydowanie robi niemałe wrażenie.

Tak wygląda ponoć najsmuklejszy na świecie laptop dla graczy, z Core i9

Niestety na chwilę obecną nie podano cen żadnego z nowych komputerów, z tym że dla nas nie ma to większego znaczenia, bo sprzęt Origin PC raczej do Polski nie trafia.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tak wygląda ponoć najsmuklejszy na świecie laptop dla graczy, z Core i9

 0