Tak wypadają nowe chipy M2 Pro i M2 Max na tle innych układów Apple w benchmarkach

Tak wypadają nowe chipy M2 Pro i M2 Max na tle innych układów Apple w benchmarkach

Serwis Macworld stworzył zestawienie procesorów Apple dla smartfonów i komputerów. Znalazły się w nim także niedawno wprowadzone chipy M2 Pro oraz M2 Max. Ten drugi, mocniejszy wariant oferuje najbardziej zbliżony do M1 Ultra poziom wydajności. Mimo to, najszybszy układ 1. generacji wciąż zajmuje pozycję lidera w rankingu.

Niedawno wprowadzone przez Apple chipy M2 Pro oraz M2 Ultra pojawiają się w coraz większej liczbie zestawień i testów. Oba układy gwarantują wzrost wydajności CPU i GPU w porównaniu do swoich odpowiedników z poprzedniej generacji. Nowy ranking wydajności opublikowany przez portal Macworld pokazuje, jak najnowsze chipy z serii M2 wypadają na tle innych procesorów Apple, w tym także tych zaprojektowanych z myślą o iPhone'ach. Testy przeprowadzono w programie Geekbench, a wyniki wskazują, że najszybszym układem w benchmarku wielowątkowym pozostaje M1 Ultra. Sprawa wygląda zgoła inaczej jeśli spojrzymy na wydajność jednordzeniową. Tutaj prym wiodą układy M2 Max oraz M2 Pro.

Obie wersje chipu M2 Pro (10-rdzeniowa i 12-rdzeniowa) oferują o około 20% lepsze osiągi od swoich odpowiedników z 1. generacji. Sprawa wygląda identycznie w przypadku M2 Max i M1 Max.

Chipy Apple - multicore

Źródło: Macworld

 
Chipy Apple - singlecore

Źródło: Macworld

 

Jeśli chodzi o porównanie do poprzedniej generacji, w teście wielowątkowym, obie wersje chipu M2 Pro (10-rdzeniowa i 12-rdzeniowa) oferują o około 20% lepsze osiągi od swoich odpowiedników z 1. generacji. Sprawa wygląda identycznie w przypadku M2 Max i M1 Max. Oba chipy dzieli 20-procentowa różnica w wydajności - oczywiście na korzyść nowszego z układów. Warto także przyjrzeć się A16 Bionic. Procesor gwarantuje całkiem niezły wzrost osiągów względem A15 Bionic.

Chipy Apple - mac

Źródło: Macworld

 

Co ciekawe, układ napędzający iPhone'a 14 Pro zdobył więcej punktów niż chip M1 w teście pojedynczego rdzenia, zbliżając się bardzo do poziomu M2. Oczywiście należy pamiętać, że cyferki w benchmarkach to nie wszystko. W programach użytkowych dysproporcje między poszczególnymi jednostkami mogą wyglądać zupełnie inaczej. Niemniej jednak, M1 Ultra robi ogromne wrażenie. Z niecierpliwością czekamy na wprowadzenie przez Apple jego następcy.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tak wypadają nowe chipy M2 Pro i M2 Max na tle innych układów Apple w benchmarkach

 0