Take-Two chwali się rewelacyjną sprzedażą Red Dead Redemption 2

Take-Two chwali się rewelacyjną sprzedażą Red Dead Redemption 2

Od samego początku wiadomo było, że Red Dead Redemption 2 odniesie sukces (przecież to gra od Rockstar, co z miejsca gwarantuje ogromne zainteresowanie), tylko nie wiadomo było, jak duży. Wygląda na to, że ostatnia gra twórców GTA przerosła oczekiwania nawet najbardziej optymistycznych fanów oraz analityków i sprzedaje się wręcz rewelacyjnie. Take-Two ujawniło, że od momentu premiery gry, która nastąpiła 26 października zeszłego roku, udało im się dostarczyć na rynek 23 mln kopii RDR 2 (co warto podkreślić, nie jest to sprzedaż do końcowego użytkownika, tylko do sklepów). Szef firmy, Strauss Zelnick, nie omieszkał się także pochwalić, że Red Dead Redemption 2 było najlepiej sprzedającą się grą ubiegłego roku, co robi jeszcze większe wrażenie, jeśli weźmiemy pod uwagę, że ta zadebiutowała dopiero w ostatnim kwartale. Co prawda nie udało się pobić rekordów wyśrubowanych przez GTA V, które zaliczyło lepszy wynik otwarcia, a w 72 dni sprzedało się w nakładzie 29 mln egzemplarzy, ale RDR 2 i tak zaliczyło jeden z najlepszych rezultatów w historii branży.

Take-Two ujawniło, że od momentu premiery gry, która nastąpiła 26 października zeszłego roku, udało im się dostarczyć na rynek 23 mln kopii RDR 2.

Specjaliści zgodnie podkreślają także, że seria GTA ma większy potencjał przyciągania graczy ze względu na swoją tematyką i stylistykę niż nastawiony na realizm (wręcz symulację) western, dlatego liczby generowane przez RDR 2 robią jeszcze większe wrażenie. Szczególnie jeśli porównamy je z innymi, bijącymi rekordy markami, takimi jak Call of Duty, gdzie Modern Warfare 3 sprzedało się w liczbie ok. 26,5 mln egzemplarzy, a Modern Warfare 2 uzyskało nawet słabszy wynik 22,7 mln sztuk. Tu pojawia się jednak pytanie, czy Red Dead Redemption 2 będzie tak samo długowieczne jak GTA V, które do dziś sprzedaje się bardzo dobrze i obecnie dobija już do 100 mln sprzedanych kopii. Jak na razie wiele wskazuje na to, że nowa gra Rockstar może powtórzyć sukces flagowej serii tego producenta, gdyż popularność sieciowego modułu Red Dead Online jest praktycznie na identycznym poziomie co GTA Online w tym samym czasie. Warto przy tym pamiętać, że Red Dead Online nie wyszło jeszcze nawet z fazy beta testów, a twórcy zapowiadają, że będą stale rozwijać ten moduł gry. Niestety milczą w kwestii ewentualnych fabularnych rozszerzeń, więc raczej można o nich zapomnieć.

Recenzja Red Dead Redemption 2 – największego dzieła Rockstar

Red Dead Redemption 2 pozwoliło Take-Two na przebicie wszelkich prognoz odnośnie trzeciego kwartału fiskalnego firmy i w tym okresie wygenerowano 1,28 mld USD przychodów, kiedy spodziewany obrót wynosić miał 1,1-1,15 mld USD. Wydawca wskazał także na inne gry, które przyczyniły się do sukcesu w poprzednim kwartale, takie jak Civilization VI, które trafiło na konsolę Nintendo Switch, gdzie jej sprzedaż „znacząco przebiła oczekiwania”, a dużą rolę odebrały także wpływy z mikrotransakcji i DLC, które wzrosły o 31%, pomimo prognoz sugerujących pozostanie na poprzednim poziomie. Warto wspomnieć przy okazji, że Take-Two postanowiło otworzyć nowe studio o nazwie 2K Silicon Valley, na czele którego stanie Michael Condrey. Ten przed rokiem opuścił założone przez siebie studio Sledgehammer Games, a wcześniej pracował na tymi grami jak Dead Space, Call of Duty: Modern Warfare 3, Advanced Warfare i WWII.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Take-Two chwali się rewelacyjną sprzedażą Red Dead Redemption 2

 0