Teaser Call of Duty: Black Ops Cold War zbanowany w Chinach za wzmiankę o Tiananmen

Teaser Call of Duty: Black Ops Cold War zbanowany w Chinach za wzmiankę o Tiananmen

Zwiastun Call of Duty: Black Ops Cold War został zakazany w Chinach, ponieważ zawierał zdjęcia protestów na placu Tiananmen. Gra jest tworzona przez Treyarch i Raven Software, a jej premiera zaplanowana jest na koniec tego roku. W zeszłym tygodniu na YouTube przesłano zwiastun, który zawierał migawkę trwającą niemal sekundę, ukazującą protesty, które miały miejsce na placu Tiananmen w 1989 roku. Jak donosi Apple Daily, zwiastun wywołał "negatywną reakcję ze strony obywateli Chin kontynentalnych". Biorąc pod uwagę dotychczasowe praktyki Chin i zorganizowane kampanie cenzury internetowej, nie dziwi, że w cenzurę teasera nowego Call of Duty szybko zaangażowała się  Komunistyczna Partia Chin.

Oficjalny teaser Call of Duty: Black Ops Cold War został zbanowany w Chinach. Activision szybko przesłało ocenzurowaną wersję i można zakładać, że Chińczycy otrzymają pociętą wersję gry.

Ponieważ zwiastun został zbanowany w Chinach, na Activision szybko przesłało na YouTube drugą, nieco krótszą wersję, która nie zawierała sekwencji protestów na placu Tiananmen.  Protesty na placu Tiananmen doprowadziły do ​​tysięcy ofiar śmiertelnych, ponieważ Armia Ludowo-Wyzwoleńcza otworzyła ogień do protestujących w 1989 roku. Również chiński TikTok został przyłapany na cenzurowaniu wzmianek o protestach, a w zeszłym roku, podczas 30. rocznicy masakry, KPCh zarządziła zmasowaną internetową kampanię cenzury, mająca na celu powstrzymanie chińskich obywateli przed podnoszeniem tego tematu. Przez długi czas KPCh udawała, że masakra nigdy się nie wydarzyła, próbując wymazać wszelkie informacje o tym z internetu.

Ponieważ chiński rynek gier wideo jest niezwykle lukratywny, wydawcy gier nie mogą sobie pozwolić na zakazanie ich gier w całym kraju. Oznaczałoby to również, że muszą się godzić na cenzurę niektórych scen, a nawet być gotowi do całkowitego zmodyfikowania niektórych sekwencji. Chińczycy zawsze w takich przypadkach pilnują swoich przepisów i często utrudniają wydawcom gier wejście na chiński rynek, wymagając od wszystkich posiadania licencji wydanej przez rząd. Póki co nie wiadomo, czy podobny los spotka opublikowany właśnie trailer Call of Duty: Black Ops Cold War.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Teaser Call of Duty: Black Ops Cold War zbanowany w Chinach za wzmiankę o Tiananmen

 0