Tegoroczna aktualizacja Windowsa 11 podobno jest tak duża, że może zmienić się w Windows 12

Tegoroczna aktualizacja Windowsa 11 podobno jest tak duża, że może zmienić się w Windows 12

Windows 11 otrzyma w tym roku dużą aktualizację , która bardzo mocno postawi na sztuczną inteligencję, a najnowsze plotki sugerują, że Microsoft może ostatecznie przemianować obecny OS firmy na „Windows 12”.

System Windows 11 otrzyma w tym roku aktualizację o nazwie kodowej „Hudson Valley” i jest ona tak duża, że może zostać nazwana Windows 12. Mówi się, że wersja 24H2 systemu operacyjnego przyniesie pakiet aktualizacji dotyczących wydajności i zabezpieczeń dla systemu Windows 11 oraz nowe funkcje, które wykorzystają sztuczną inteligencję i jeszcze bardziej rozwiną możliwości rozwiązania Copilota.

System Windows 11 otrzyma w tym roku aktualizację o nazwie kodowej „Hudson Valley” i jest ona tak duża, że może zostać nazwana Windows 12.

Dziwnie byłoby zobaczyć ogromną aktualizację zmieniającą nazwę systemu operacyjnego na Windows 12 i na tym etapie to tylko plotka, ale powołuje się na nią portal Windows Central, który cieszy się dobrą opinią, jeśli chodzi o doniesienia z obozu giganta z Redmond. Tak czy inaczej, według wszystkich opinii, duża aktualizacja systemu Windows 11 na rok 2024 przyniesie duże zmiany i sztuczna inteligencja odegra tu główną rolę w poprawie produktywności, wyszukiwaniu i funkcjonowaniu natywnych aplikacji Windows. Co więcej, będzie współgrać ze wszystkimi komputerami wyposażonymi w podzespoły wspierające sztuczną inteligencję (jak choćby układy Intel Meteor Lake z NPU), które zostaną wprowadzone na rynek w tym roku.

Windows

Microsoft planuje wrześniową premierę tej dużej aktualizacji (jak podaje Windows Central), więc szczegółowa lista wszystkich funkcji nie została jeszcze upubliczniona, ale kilka z nich ma zostać dodanych do nowej kompilacji Insider Canary Channel. Niezależnie od tego, czy będzie to system Windows 12, o którym od dawna krążą plotki, czy po prostu jego gruntowna zmiana, mówi się, że Microsoft będzie promować tę wersję jako wielką premierę „Windowsa ze sztuczną inteligencją”.

Co ciekawe, przeciek sugeruje, że aktualizacja zostanie zainstalowana metodą „OS swap”, która polega na ponownej instalacji lub wymianie całego systemu operacyjnego Windows zamiast nanoszenia poprawek lub aktualizacji istniejącej instalacji. W 2024 r. pojawi się wiele nowych komputerów PC wyposażonych w sztuczną inteligencję z jednostkami NPU wyposażonymi w akcelerację AI w połączeniu z wydajnym sprzętem GPU, a nowe funkcje sztucznej inteligencji dla systemu Windows wykorzystają te możliwości.

Czego możemy się tu spodziewać? M.in. uczenie maszynowe zostanie wykorzystane do ulepszenia układów Snap poprzez identyfikację używanych aplikacji i automatyczne sugerowanie układów często używanych aplikacji. Eksplorator plików zostanie zaktualizowany, aby oferować potężniejsze narzędzia do kompresji i edycji obrazów, a panel Szybkich ustawień (w którym znajduje się Wi-Fi) zostanie poddawany gruntownym zmianom pod kątem szybkości i większej funkcjonalności – w tym zarządzania VPN.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tegoroczna aktualizacja Windowsa 11 podobno jest tak duża, że może zmienić się w Windows 12

 0