Tegoroczne Call of Duty powstaje przede wszystkim z myślą o konsolach nowej generacji

Tegoroczne Call of Duty powstaje przede wszystkim z myślą o konsolach nowej generacji

To, że jesienią tego roku zagramy w nową odsłonę Call of Duty, to żadna niespodzianka. Ta co prawda nie została jeszcze zapowiedziana, ale Activision każdej jesieni wydaje na świat kolejną część swojej dochodowej serii. Tegoroczna kontynuacja przynajmniej pod jednym względem będzie wyjątkowa. Podczas rozmów Activision-Blizzard z inwestorami Daniel Alegre, dyrektor operacyjny Activision, poinformował, że gra powstaje przede wszystkim z myślą o konsolach nowej generacji. Nie wiadomo, czy oznacza to, że nowy COD nie trafi w ogóle na PlayStation 4 oraz Xboksy One, czy też w wersji na starsze platformy będzie po prostu mocno zubożony (głównie od strony technicznej). Na pewno nie można wykluczyć tego pierwszego scenariusza. Przypomnijmy, że podobny los może czekać głównego konkurenta Call of Duty, czyli najnowszą odsłonę serii Battlefield od Electronic Arts.

Planowane na ten rok Call of Duty powstaje głównie z myślą o PlayStation 5 oraz Xboksach Series X|S. Nie wiadomo, czy gra trafi także na starsze platformy. Pracuje nad nią zespół Sledgehammer Games.

"To gra, która powstaje z myślą o doświadczaniu nowej generacji, z fantastyczną oprawą w kampanii dla pojedynczego gracza, w trybie multiplayer oraz w kooperacji" - powiedział Alegre podczas spotkania. Ponadto dodał, że gra ma być połączona z eskosystemem Call of Duty i ma stanowić jego rozszerzenie. Można się spodziewać, że chodzi o powiązanie jej z sieciową strzelanką free-to-play Call of Duty: Warzone. Z połączeniem tego rodzaju mieliśmy już do czynienia w ostatniej odsłonie serii, Call of Duty: Black Ops Cold War.

Dowiedzieliśmy się także, iż nad nową odsłoną Call of Duty pracuje zespół Sledgehammer Games, który w przeszłości stworzył m.in. Call of Duty: Infinite Warfare oraz Call of Duty: World War 2. O ich nowym COD-zie póki co nie wiadomo nic. W sieci krążą plotki o tym, że gra pokaże alternatywną wersję drugiej wojny światowej (taką, w której konflikt nie kończy się w 1945 roku), ale czy tak będzie w rzeczywistości, dowiemy się prawdopodobnie w najbliższych tygodniach. Activision kolejne odsłony Call of Duty prezentuje przeważnie w maju.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tegoroczne Call of Duty powstaje przede wszystkim z myślą o konsolach nowej generacji

 0