Tegoroczne OLED TV od Sony zdecydowanie tańsze od poprzedników

Tegoroczne OLED TV od Sony zdecydowanie tańsze od poprzedników

Pierwsza generacja telewizorów OLED od Sony, czyli ubiegłoroczne modele z serii Sony 55A1, była bardzo droga (ceny zaczynały się od 5000 USD - w naszym kraju ok. 15 000 PLN) i trzeba było być chyba dużym fanem marki i jej designu, by uzasadnić ich zakup i nie zdecydować się na tańszą alternatywę od LG.

W tym roku nie powinno to już być tak dużym problemem, ponieważ japoński producent ujawnił właśnie ceny swoich nowych telewizorów z serii AF8 i ich startowe ceny będą zdecydowanie przystępniejsze od poprzedników. Zaczynać będą się one od 2800 USD za 55-calowy model oraz 3800 USD za 65-calowy wariant. Wciąż trudno mówić tu o kwotach odpowiednich dla zwykłego Kowalskiego, a konkurencja, czyli LG, posiada tańsze alternatywy (modele C8 wystartują od 2500 USD, a na rynku pojawi się jeszcze tańszy B8), niemniej jednak są niemal połowę niższe niż przed rokiem. Poza tym, Sony chwali się zastosowaniem technologii, której na próżna szukać u konkurencji, czyli Acoustic Surface. Jest to system generowania dźwięku poprzez drgania samego ekranu, co pozwala zrezygnować z tradycyjnych głośników.

Tegorocznych telewizory OLED od Sony są niemal o połowę tańsze od poprzedników

Jest także i gorsza wiadomość, ponieważ Sony nie uda się zapewnić wsparcia dla standardu HDR Dolby Vision na premierę nowych telewizorów i ten otrzymamy w późniejszym czasie (jeszcze w 2018 roku) za sprawą aktualizacji systemu. Entuzjaści wyczekujący obsługi HDR10 lub Hybrid Log-Gamma będą musieli więc uzbroić się w cierpliwość. Oczywiście Sony przygotowało także tańsze propozycje bazujące na zwykłych matrycach LCD 4K, i tak model X900F wyceniony został na 1100 USD za 49 cali, a zdecydować będziemy mogli się nawet na gigantyczny 85-calowy wariant za 5300 USD. Jeśli nie potrzebujemy zaś technologii przetwarzania obrazu X1 Extreme, ale chcemy większy TV, to X850F zaczyna się od 1800 USD za 65-cali i jego cena wzrasta do 4500 USD za 85-cali. Nie znamy jeszcze polskich cen tegorocznej oferty Sony, ale spodziewać można się, że najtańszy OLED kosztować będzie w naszym kraju ok. 8000 PLN.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tegoroczne OLED TV od Sony zdecydowanie tańsze od poprzedników

 0