Tegoroczne telewizory LG OLED już ze wsparciem Dolby Vision w 4K i 120 Hz

Tegoroczne telewizory LG OLED już ze wsparciem Dolby Vision w 4K i 120 Hz

Konsole Microsoftu Xbox Series X i Series S od początku teoretycznie obsługują 4K Dolby Vision przy 120 Hz, ale w praktyce jak dotąd żaden telewizor nie wspiera wszystkich tych funkcji jednocześnie. LG postanowiło wyjść posiadaczom tych konsol naprzeciw i ogłosiło, że ​​wprowadza aktualizację firmware'u, która odblokowuje Dolby Vision HDR przy 4K 120 Hz w najnowszych modelach telewizorów LG OLED z serii C1 i G1 z 2021 roku. Wiedzieliśmy, że high-endowa seria G1 i mainstreamowa C1 od LG powinny obsługiwać 120 Hz w 4K z Dolby Vision, jednak właściciele next-genów Microsoftu zgłaszali, że w przypadku korzystania z tych dobrodziejstw telewizory raczyły ich komunikatem o błędzie, informującym, że „twój telewizor nie obsługuje Dolby Vision przy 4K 120 Hz”.

Jeśli posiadacie konsolę Xbox Series X lub S i telewizor LG G1 lub C1, w teorii możecie cieszyć się Dolby Vision w 4K i 120 Hz, w praktyce jednak, w tej chwili nie istnieje żadna gra, która zrobiłaby z tego użytek.

Firma LG tłumaczyła, że testuje funkcjonalność i pracuje nad wprowadzeniem jej na rynek, a teraz, zgodnie z obietnicą, udostępniła firmware 03.15.27 ze stosownym wsparciem. To sprawia, że ​​modele telewizorów OLED z serii C1 i G1 są „pierwszymi na świecie zdolnymi do obsługi Dolby Vision HDR przy 4K 120 Hz na kompatybilnych platformach” – pochwaliła się firma. Ponadto koreański producent testuje tę funkcję w innych modelach 2021, w tym serii OLED Z1, serii QNED Mini LED QNED99 i serii NanoCell NANO99 - te mają otrzymać aktualizację w lipcu. „Dodatkowe modele telewizorów z 2021 i 2020 roku są również testowane pod kątem gier Dolby Vision w 60 Hz lub 120 Hz” – dodała firma. Nie ma ani słowa na temat tego, czy modele OLED z 2019 roku, z których niektóre obsługują zarówno 4K 120 Hz, jak i Dolby Vision, zostaną zaktualizowane.

Tym samym, jeśli posiadacie konsolę Xbox Series X lub S i tegoroczny telewizor LG G1 lub C1, w teorii możecie cieszyć się Dolby Vision w 4K i 120 Hz, w praktyce jednak, w tej chwili nie istnieje żadna gra, która zrobiłaby z tego użytek. Kiedy jednak takowe w końcu się pojawią, powinniście odnotować nie tylko płynniejszą rozgrywkę, ale także jaśniejszy obraz, lepszy kontrast i żywsze, nasycone kolory — podobnie jak w przypadku filmów i seriali telewizyjnych zakodowanych w Dolby Vision. Wraz z tą funkcją nowe oprogramowanie wprowadza również Game Dashboard (pokazany powyżej), pływające menu, które pomaga właścicielom LG optymalizować ustawienia. Działa na każdym telewizorze LG 2021 z funkcją Game Optimizer, pozwalając użytkownikom przełączać się między gatunkami (standardowy, FPS, RPG lub RTS). Pozwala to również podejrzeć stan trybów, takich jak stabilizator czerni, niskie opóźnienia i zmienna częstotliwość odświeżania. Nowa aktualizacja jest już wdrażana, więc jeśli posiadacie odpowiednie TV, wkrótce uzyskacie dostęp do wszystkich tych funkcji.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tegoroczne telewizory LG OLED już ze wsparciem Dolby Vision w 4K i 120 Hz

 0