Telewizory LG otrzymają gamingowe funkcje Game Optimizer i natywne wsparcie dla Google Stadia

Telewizory LG otrzymają gamingowe funkcje Game Optimizer i natywne wsparcie dla Google Stadia

LG od jakiegoś czasu mocno stawia na gamingowe możliwości swoich telewizorów, przez co nawet pecetowcy chętnie sięgają po mniejsze rozmiary OLED-ów koreańskiego producenta. Rozkwit branży gier w czasie pandemii najwyraźniej zachęcił LG do podążania w tym kierunku i koncern zapowiedział, że jego nowe TV na 2021 rok otrzymają specjalne gamingowe funkcje. Na CES firma pochwaliła się nowymi technologiami, w tym właśnie swoistym zestawem funkcjonalności dla graczy o nazwie Game Optimizer. Ten otrzymana specjalne menu, które pozwoli na regulację pewnych ustawień, w tym nawet pod konkretne, wybrane tytuły. Game Optimizer stanowić ma standard w telewizorach LG, rozpoczynając od modeli, które trafią do sprzedaży w pierwszej połowie tego roku.   

LG na CES pochwaliło się nowymi technologiami, w tym właśnie swoistym zestawem funkcjonalności dla graczy o nazwie Game Optimizer, który trafi do ich telewizorów.

Game Optimizer posiada opcję redukcji niebieskiego światła, zapobiegania zwiększeniu input laga, włączania techniki VRR (variable refresh rate) i aktywacji FreeSync. Warto przypomnieć, że telewizory LG domyślnie wspierały G-Sync od 2019 roku. Producent  wykorzystał również swój procesor SI do automatycznej regulacji obrazu i dźwięku. Jego telewizory będą mogły mogą wykrywać określone gatunki, w tym strzelanki pierwszoosobowe, gry RPG i gry strategiczne czasu rzeczywistego oraz dostosowywać obraz i dźwięk, aby poprawić wrażenia z gry.

To jednak nie wszystko, gdyż firma LG Electronics poinformowała także o planowanej współpracy z Google, której celem jest udostępnienie usługi Stadia w najnowszej wersji systemu webOS już w drugiej połowie bieżącego roku. Gdy usługa Stadia pojawi się w aplikacji Google TV, LG stanie się pierwszym producentem telewizorów zapewniającym, za pośrednictwem systemu operacyjnego webOS, natywną obsługę gier oferowanych przez usługę Stadia. Co więcej, telewizory LG zapewnią wsparcie dla rozdzielczości 4K i 5.1-kanałowego dźwięku przestrzennego w ramach Stadia Pro. LG planuje, że w drugiej połowie 2021 r. nowa usługa będzie dostępna w telewizorach LG Smart TV jako aplikacja do pobrania ze sklepu LG Content Store w krajach, w których usługa Stadia jest oferowana (co oznacza, że także i Polsce). 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Telewizory LG otrzymają gamingowe funkcje Game Optimizer i natywne wsparcie dla Google Stadia

 0