Tencent chce zwiększyć swoje udziały w Ubisofcie. Szykuje się kolejne przejęcie?

Tencent chce zwiększyć swoje udziały w Ubisofcie. Szykuje się kolejne przejęcie?

Reuters donosi, że Tencent chce zwiększyć swoje obecne 5% udziałów w Ubisofcie i stać się tym samym największym pojedynczym udziałowcem francuskiego producenta i wydawcy gier.

Część akcji zostałaby przejęta bezpośrednio od rodziny Yvesa Guillemota (CEO Ubisoftu), która obecnie posiada 15% udziałów w firmie. Reuters podaje, że przedstawiciele Tencentu polecieli do Francji w maju, aby spotkać się z Guillemotami, oferując im niewiążącą ofertę opisującą podstawowe warunki inwestycji. Zaproponowane ceny mają być niezwykle atrakcyjne, gdyż wynoszą podobno około 100 euro za akcję, co oznacza, że chiński gigant proponuje 127% więcej w stosunku do średniej akcji Ubisoftu notowanej w ciągu ostatnich kilku miesięcy (44 euro). Nie trzeba dodawać, że dzięki temu akcje przedsiębiorstwa odnotowały nagły wzrost o 15% (48 euro), a nawet Guillemot Corp SA, spółka holdingowa Guillemotów, zaliczyła wzrost cen akcji o 8,58% (13,92 euro).

Reuters podaje, że przedstawiciele Tencentu polecieli do Francji w maju, aby spotkać się z Guillemotami, oferując im niewiążącą ofertę opisującą podstawowe warunki inwestycji.

Tencent chce zwiększyć swoje udziały w Ubisofcie. Szykuje się kolejne przejęcie?

Biorąc pod uwagę trudną sytuację Tencent w Chinach (wydawca od ponad roku nie otrzymał nowych licencji na gry od chińskiego rządu), firma coraz bardziej inwestuje w zachodnich producentów. Tencent jest już właścicielem Funcom, Leyou, Riot Games, Sharkmob, Sumo, Turtle Rock Studios, Wake Up Interactive, Inflexion Games, Grinding Gear Games, Fatshark, Klei Entertainment, 10 Chambers Collective, Stunlock Studios i Yager Interactive. Posiada również udziały mniejszościowe i/lub inwestycje strategiczne w Epic Games, Garena, Dontnod, Bloober, Marvelous, Netmarble, Kakao, Bluehole, Frontier, Kadokawa Corporation, Activision Blizzard, Paradox Interactive, Remedy, Playtonic i PlatinumGames.

Ubisoft, który obecnie wyceniany jest na około 5,3 miliarda dolarów, był ostatnio - podobnie jak EA - tematem plotek, sugerujących wykupienie dużej gamingowej firmy przez jednego z gigantów. A że trend konsolidacji rynku jest obecnie bardzo silny, tj. Microsoft przejął Bethesdę i Activision Blizzard, Take-Two nabyło Zyngę, a Sony Bungie, to pojawiają się głosy, że przejęcie Ubisoftu przy Tencent nie byłoby żadnym zaskoczeniem. 

Szczególnie że Ubisoft ostatnio zalicza trudny okres i w drugim kwartale odnotował 10% spadek przychodów rok do roku oraz ogłosił anulowanie kilku gier (Splinter Cell VR, Ghost Recon: Frontline i dwóch niezapowiedzianych projektów). Firma opóźnia również do 2023 roku niezapowiedzianą grę AAA i prawdopodobnie chodzi o Assassin's Creed Rift.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tencent chce zwiększyć swoje udziały w Ubisofcie. Szykuje się kolejne przejęcie?

 0