Tesla stawia pierwszą ładowarkę Supercharger V4 z panelami słonecznymi i Megapackiem

Tesla stawia pierwszą ładowarkę Supercharger V4 z panelami słonecznymi i Megapackiem

Tesla nadal rozbudowuje swoją sieć Supercharger, a wkrótce powinniśmy zobaczyć czwartą generację ładowarek. Pierwsza stacja Supercharger V4 stanie wkrótce w Arizonie i będzie  wykorzystywać panele słoneczne i gigantyczny bufor w postaci Megapacka.

Już kilka lat temu Tesla planowała wyposażyć wszystkie swoje superładowarki w panele słoneczne, a w planach jest nawet stawianie stacji niezależnych od konwencjonalnej sieci elektrycznej. Jest to oczywiście łatwiejsze do powiedzenia niż do zrobienia i może stanowić problem, zwłaszcza w regionach o niższym nasłonecznieniu lub niestabilną pogodą. Tesla ogłosiła jednak, że czwarta generacja Supercharger V4 jest już w drodze, a pierwsza z nich będzie znajdować się w Yuma County w Arizonie i będzie miała 40 punktów ładowania, w tym jeden dla samochodu z przyczepą.

Tesla już wkrótce uruchomi kolejną generację swoich stacji ładowania Supercharger, które tym razem otrzymają panele słoneczne i ogromny bufor w postaci Megapacka.

Jak dotąd nie jest pewne, jaką moc ładowania zaoferuje Supercharger V4. Chińscy producenci samochodów stawiają poprzeczkę dość wysoko: Xpeng zapowiedział ładowanie 480 kW , NIO 500 kW, a VREMT (Geely) nawet 600 kW. Ładowarka Tesli Supercharger V3 oferuje maksymalnie 250 kW, jednak rok temu Musk mówił o 350 kW dla V4, więc zobaczymy, czy to się zmieni w świetle osiagnieć z Chin. 

Nowa ładowarka ma również umożliwić łatwe ładowanie samochodów innych niż Tesla (poprzez złącze CCS), zawierać będzie dwa zestawy paneli słonecznych o powierzchni 416 m2 każdy oraz gigantyczny Megapack jako bufor i magazynowanie energii wytwarzanej przez panele słoneczne. Megapack powinien być w stanie zgromadzić energię, która byłaby w stanie naładować samochody podpięte jednocześnie do wszystkich stanowisk na stacji i może oferować nawet 3,9 MWh.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tesla stawia pierwszą ładowarkę Supercharger V4 z panelami słonecznymi i Megapackiem

 0